Wednesday, June 7, 2023

detyrim

SHBA, gjykata rikthen në fuqi urdhrin për vaksinim të detyrueshëm

Të premten një gjykatë apeli i dha sërish fuqi ligjore për t’u zbatuar një urdhri mbarëkombëtar për vaksinim ose testim të detyrueshëm për COVID-19 që prek bizneset e mëdha. Urdhri ndikon tek 80 milionë punonjës amerikanë dhe zbatohet tek bizneset...

Shqipëria e bën të detyrueshëm vaksinimin për administratën publike

Komiteti Teknik i Ekspertëve i Shqipërisë ka dalë të enjten më 2 dhjetor me një sërë masash të reja për t’u mbrojtur nga përhapja e koronavirusit. Vendimi i parë që është marrë më 2 dhjetor ishte se të gjithë personat...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img