No menu items!

denim

Gucati dhe Haradinaj dënohen me nga katër vjet e gjysmë burgim

Dhomat e Specializuara i shpallën fajtorë Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn, duke i dënuar me nga katër vjet e gjysmë burgim dhe me një gjobë prej 100 eurosh. Në dënim do të llogaritet edhe koha e kaluar në paraburgim....

Dënimi me 3.4 vite burg për Tahirin/ Berisha: Vendim i trukuar dhe qesharak

Ish-Kryeministri Sali Berisha e cilësoi si të trukuar vendimin e Apelit për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri duke thënë se ishte produkt i negociatave të Kryeministrit Edi Rama. Berisha tha se Tahiri ishte ekzekutori i politikës së Edi Ramës...

Dënimi i Tahirit/ Yuri Kim: Nuk ka më pandëshkueshmëri

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar pas dënimit të Saimir Tahirit me 3.4 vite burg nga Apeli i Gjykatës së Posaçme.  Kim thotë se nuk ka më pandëshkueshmëri dhe askush nuk mund të qëndrojë mbi ligjin.  "I bëjmë...

Tahiri reagon pas dënimit me burg: Është padrejtësi

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar përmes një postimi në Facebook, pas dënimit me 3.4 vite burg nga Gjykata e Posaçme e Apelit.  Tahiri shkruan se ndaj tij është bërë padrejtësi, duke pretenduar se nuk ka shkelur ligjin.  Postimi në...

U dënua me burg, si e priti vendimin Saimir Tahiri (Video)

Ish-ministri i Brendshëm i Edi Ramës, Saimir Tahiri është dënuar me 3 vite e 4 muaj burg nga Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin. Në vendimin e formës së prerë, Gjykata e Apelit ka hequr mundësinë që...

U dënua me 3.4 vite burg, Saimir Tahirit i vihen prangat në Gjykatë

Gjykata e Posaçme e Apelit dënoi sot ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri me 3 vite e 4 muaj burg. GJKKO ktheu dënimin e mëparshëm të Tahirit me 3.4 vite që u konvertua në punë publike. Ish-ministrit të Brendshëm i janë vënë...

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri dënohet me 3 vite e 4 muaj burg

Ish-ministri i Brendshëm i Edi Ramës, Saimir Tahiri është dënuar me 3 vite e 4 muaj burg nga Gjykata e Apelit e Krimit dhe korrupsionit. Sipas gjyqtarit të Apelit, Saimir Tahiri do ta vuajë dënimin në një burg të sigurisë...

I bënë homazhet e vdekjes, ish-lojtari i Schalkes rishfaqet pas 4 vitesh

Jeta e dytë e Hiannick Kamba nuk shkoi saktësisht siç shpresonte kur – siç u vendos dënimi i sapo miratuar nga një gjykatë gjermane – futbollisti 35-vjeçar kongolez falsifikoi vdekjen e tij pesë vjet më parë për të lejuar...

”Kërkojmë varjen e autorit”/ Familjarët e Mateos nisin mbledhjen e firmave

Familjarët e 8-vjeçarit Mateo Vasiu, i cili u vra nga Klodian Çalamani, nuk janë mjaftuar me masën që dha sot nga Gjykata e Fierit, ku autori u la në burg, por kanë nisur aksionin e tyre për mbledhjen e...

Incidentet në “Air Albania”, UEFA ndëshkon edhe Poloninë

Tifozët shqiptare nuk kanë qenë të vetmit fajtor në episodin e ndodhur në Tiranë në sfidën ndaj Polonisë ku sfida u ndërpre për 15 minuta pasi drejt fushës vërshuan shishet nga tribunat. UEFA dënoi Kombëtaren me gjobë prej 150 mijë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img