Wednesday, June 7, 2023

buxheti

“Buxheti 2022 nuk ka transparencë”/ Meta: 385.5 mln euro ka humbur qeveria në Gjykatën e Arbitrazhit

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish në lidhje me vendimin e tij, ku ka dekretuar sot kthimin në Kuvend të “Buxhetin 2022”. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale në ‘Facebook’, kreu i shtetit thekson se ky buxhet nuk është transparent....

Diskutohet buxheti! E kujt i plasi?

Nga: Mentor Kikia U diskutua dje tere diten ne Kuvend per buxhetin e vitit 2022. Sa para do te perdoren per shendetesine, sa per arsimin, rruget, per fukarenjte qe skane buke ne shtepi, per rinine qe vazhdon te marre rruget e...

Basha sulmon Ramën: Do japë 113 milionë euro PPP dhe 52 milionë për zyra luksi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha foli në Kuvend, në diskutimet që kanë nisur për Buxhetin e vitit 2022. Basha akuzoi kryeministrin Edi Rama nuk ka asnjë plan për qytetarët, pasi do të japë 113 milionë euro koncesione (PPP) dhe...

Buxheti 2022/Rama: Rritje fondesh në të gjithë sektorët

Kryeministri Edi Rama ka shpjeguar në vija të përgjithshme buxhetin e vitit 2022 dhe në cilat sektorë do të investohet më tepër. Gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit, kreu i qeverisë tha se në plan është kadastra...

Buxheti 2022, rishpërndarja e padrejtë e taksave

Buxheti publik, që administrohet nga qeveria, është zmadhuar vitet e fundit, kryesisht prej rritjes së normës së taksave, rritjes ekonomike dhe borxhit publik, por nga ana tjetër, përfitimet për qytetarët nuk kanë ndjekur të njëjtin trend përderisa Eurostat publikoi...

Koncesionet në buxhetin 2020, KLSH: Janë kryer pagesa për shërbime që nuk janë marrë

Partneritetet Publike Private (PPP) apo koncesionet kanë vijuar edhe në vitin 2020 të shoqërohen me problematika sa i takon marrëdhënies së pagesave apo monitorimit të kontratave nga institucionet shtetërore. Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH) në raportin e zbatimit të...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img