Wednesday, June 7, 2023

boris johnson

Johnson nën presion pas humbjes katastrofike të konservatorëve në dy rajone

Partia Konservatore e kryeministrit britanik, Boris Johnson pësoi një disfatë të thellë në zgjedhjet e brendshme të parakohshme, të zhvilluara në dy rajone, Tiverton & Honiton dhe Wakefield. Pas kësaj humbjeje, janë shtuar dyshimet për të ardhmen e Johnson në...

Kryeministri britanik: Rusia po planifikon luftën më të madhe në Evropë që prej vitit 1945

Të dhënat sugjerojnë se Rusia po planifikon “luftën më të madhe në Evropë që prej vitit 1945”, tha kryeministri britanik, Boris Johnson. “Të gjitha shenjat janë se plani, në disa kuptime, tashmë ka filluar”, tha Johson për BBC. Inteligjenca sugjeron se...

Britania me masa të ashpra ndaj Rusisë në rast të pushtimit të Ukrainës

Britania ka publikuar një sërë ligjesh të reja, që zgjerojnë listën e sanksioneve të mundshme ndaj Rusisë, nëse Kremlini vendos që ta pushtojë Ukrainën. Ky njoftim vjen teksa aleatët perëndimorë po ndërmarrin veprime duke e paralajmëruar Moskën me pasojat që...

Johnson: Pushtimi i Ukrainës do të ishte gabim strategjik i Rusisë

Kryeministri britanik, Boris Johnson, ka paralajmëruar presidentin rus, Vladimir Putin, se çdo “veprim destabilizues” nga Rusia kundër Ukrainës do të ishte “gabim strategjik” me “pasoja domethënëse”, tha një zëdhënës i tij. Gjatë një bisede telefonike me Putinin më 13 dhjetor,...

Johnson paralajmëron: Do përfundojmë në rrënoja si Roma e lashtë

Kryeministri britanik Boris Johnson mbërriti në Itali për një takim të Grupit 20 me një paralajmërim të ashpër. Sipas tij qytetërimi modern së shpejti mund të shtrihej në gërmadha si Roma e lashtë, nëse liderët botërorë nuk veprojnë për...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img