No menu items!

bashki

Zgjedhjet bashkiake, Rama: Fituam se s’ka kush fiton tjetër

“Fituam se s’ka kush fiton tjetër”, kështu u shpreh këtë të martë Kryeministri Edi Rama i pyetur nga gazetarët për rezultatin e 6 Marsit, ku PS mori 5 bashki. Pyetjr: Lulzim Basha ju akuzon për masakër zgjedhore, unë dua t’ju pyes...

Rama: Rezultatin e prisnim, fituam 5 nga 6 bashkitë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale në lidhje me zgjedhjet. Kreu i qeverisë ka thënë se Partia Socialiste e priste rezultatin e zgjedhjeve dhe se ka fituar 5 nga 6 bashkitë që ishin në garë. Megjithatë, Rama...

Partia Socialiste fiton Bashkinë e Vorës

Partia Socialiste ka fituar Bashkinë e Vorës. Në një deklaratë për mediat, Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka publikuar rezultatin e zgjedhjeve në bashkinë ku u eksperimentua votimi elektronik. Fitues i zgjedhjeve të pjesshme është Blerim Sheraj, kandidat...

Zgjedhjet e 6 marsit, Meta: Procesi të monitorohet

Presidenti Ilir Meta kërkon monitorim të afërt të zgjedhjeve të pjesshme lokale të 6 marsit, duke e cilësuar këtë si shumë të rëndësishme për gjithë procesin zgjedhor. Meta thekson se monitorimi i zgjedhjeve do do t’i shërbejë vlerësimit skrupuloz mbi...

Meta: Më 6 Mars zgjedhjet në 6 bashkitë pa kryetar

Zgjdhjet e pjesshme  vendore në 6 bashkitë pa kryetar me shumë gjasa do të mbahen në 6 Mars. Ndonëse nuk ka një datë të përcaktuar nga kreu i shtetit, Taulant Balla i thirrur në Presidencë nga Ilir Meta në...

”Sanksione për mbetjet”/ Rama: Do të shkojmë deri në marrjen në administrim të Bashkisë

Kreu i qeverisë Edi Rama, ka zhvilluar një takim ditën e sotme me kryetarët e Bashkive në Kryeministri për situatën e menaxhimit dhe vendgrumbullimit të mbetjeve. Gjatë fjalës së tij, Rama theksoi se asnjë buxhet bashkiak nuk do të kalojë...

Rama mbledh krerët e bashkive: Në mars do vëmë satelitin e parë dhe do na japë situatën reale të mbetjeve

Kryeministri Edi Rama iu ka bërë apel sërish ditën e sotme kryetarëve të Bashkive të mobilizohen për çështjen e mbetjeve duke e cilësuar një turp të përbashkët. Ai tha se në muajin mars sateliti i parë do të japë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img