No menu items!

baktere

6 metoda si të mbroheni nga mikrobet dhe bakteret në palestër

Palestra nuk është gjithmonë vendi më i pastër apo më higjienik dhe kjo veçanërisht gjatë sezonit të të ftohtit dhe gripit. Me mikrobet që fshihen në pothuajse çdo të çarë të paisjeve është e lehtë të sëmuresh. Përveç marrjes së vaksinës...

Helmimi në Krujë, dalin rezultatet e mostrave: Uji ka prezencë të bakterit Enterokok

Nëndrejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Dritan Ulqinaku ka bërë me dije rezultatet përfundimtare të analizave të ujit të Krujës që bëni që më shumë se 600 qytetarë të përfundonin në spital. Në një deklaratë për mediat, Ulqinaku tha...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img