Wednesday, June 7, 2023

bajern

Levandovski në axhendën e Barcelonës

Levandovski është pa diskutim numri nëntë më i mirë në botë për momentin. Me golin e shënuar të martën në mbrëmje kundër Suedisë, ai ka arritur shifrën e 51 rrjetave në këtë sezon me Bajernin dhe kombëtaren e vendit...

“I dhanë Dortmund-Bayern një arbitri që ka trukuar ndeshje”/ Ylli verdhezi rrezikon skualifikim

Gjithnjë e më shumë diskutime të ashpra. Deri në atë pikë sa mund të ndërhyje drejtësia e zakonshme. Bënë zhurmë deklaratat e Jude Bellingham, i cili në fund të ndeshjes që Borussia Dortmundi i tij humbi kundër Bayernit, drejtoi...

Dy lojtarët e Bajernit rezultojnë pozitiv me Covid-19

Xhoshua Kimish dhe Erik Maksim Çupo-Moting kanë rezultuar sot pozitiv ndaj Covid-19. Lajmi në fjalë, i konfirmuar zyrtarisht nga Bajerni i Mynihut, ka bërë bujë për faktin e thjesht se të dy lojtarët ishin ata që “komandonin” grupin anti-vaksinë...

Ish-presidenti i Bajernit: PSG dhe Siti nuk fitojnë dot me para

Ish-presidenti i skuadrës së Bajernit, Uli Hënes, ka ironizuar klubet e mëdha si PSG-ja dhe Mançester Siti duke thënë se: “Është Al Khelaifi një Hënes i ri? Jo, nuk mendoj që është. Nuk e di nëse ai e do futbollin....

Bajerni realizon goleadë ndaj Benfikës, Ronaldo shpëton Mançesterin në minutën e fundit

Atalanta-Mançester Junajtid është mbyllur në barazim 2-2, falë një goli në minutat e fundit të Ronaldos duke i mohuar fitoren skuadrës vendase. Iliçiç dhe Zapata shënuan golat për ekipin italian, ndërsa CR7 barazoi dy herë rezultatin. Ndërkohë, Bajerni i Mynihut...

Neuer në super formë, shikoni pritjet e portierit gjerman (Video)

Manuel Neuer është një portier i jashtëzakonshëm. Dëshmia e fundit ka ardhur nga një seancë stërvitore me Bayern Munich. Klubi bavarez ka publikuar një video ne rrjetet sociale, ku shihet portieri gjerman që pret gjithçka. Portieri 35-vjeçar ndodhet në një formë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat në komunën “Butel” të Shkupit në Maqedoninë e Veriut është hedhur në erë me eksploziv. Sipas ministrisë së...
- Advertisement -spot_img