Wednesday, June 7, 2023

angli

‘I paaftë’, anglezët sulmojnë arbitrin brazilian: Nuk ishte në nivelin e duhur

Anglia është jashtë Kupës së Botës, pavarësisht një ndeshjeje mjaft të mirë kundër Francës. Në qendër të analizës së ndeshjes nga mediat angleze ishte edhe performanca e arbitrit të ndeshjes, brazilianit Wilton Sampaio. Kapiteni anglez, Harry Maguire dhe ish-mbrojtësi Gary...

Thomas Strakosha pranë kalimit në kampionatin anglez

Ky mund të jetë sezoni i fundit i Thomas Strakoshës në skuadrën e Lacios. Sipas “La Republicca”, portieri shqiptar do të kalojë në kampionatin anglez. 27-vjeçari pritet të firmosë për ekipin e Fulham, e cila do të garojë në Premier...

Video/ “Përkuluni përpara Armando Brojës”, Sauthempton çmendet me klasin e shqiptarit

Armando Broja ishte protagonist absolut në fitoren që ekipi i Sauthemptonin arriti në Kupën FA ndaj Uest Hemit me rezultatin 3-1. Ai u fut në pjesën e dytë, fitoi penallti dhe shënoi golin e tretë. Realizimi i 20 vjeçarit ishte...

Video/ Broja shënon supergol në sfidën e Kupës së Anglisë

Armando Broja nuk e ka ndërmend të ndalet. Pasi fitoi penallti në ndeshjen e FA Cup mes Sauthemtonit dhe Uest Hemit, radhën e pati goli. Sulmuesi shqiptar kontrolloi mjaft mirë topin në minutën e 90, teksa pas disa lëvizjesh...

Drejtuesit e Premier Ligës diskutojnë të hënën për situatën e krijuar nga COVID-19

Pesë nga dhjetë ndeshjet e planifikuara për këtë fundjavë në Premier Ligën angleze, janë shtyrë për shkak së shumë futbollistë kanë rezultuar pozitivë në testet për COVID-19. Menaxherët e skuadrave në Angli, do të mblidhen të hënën për të diskutuar...

E rëndë në Angli, vritet me thikë 25-vjeçari shqiptar

Një shqiptar është ekzekutuar të shtunën më 4 dhjetor në Britaninë e Madhe. Xhovan Pepaj, 25 vjeç, u gjet i vrarë në Caley Road, rreth orës 03:15 të mëngjesit. Ai kishte marrë plagë të shumta thike dhe për pasojë...

Sauthgejt: Biletën e kualifikimit e premë në… Tiranë

Fitoren më të thellë në grup, që e arritën në ndeshjen e fundit kundër San Marinos 10-0, e cila preu edhe biletën e Anglisë në Katar, Herri Kejn me shokë e festuan me pica. “Tre Luanët” u lejuan nga...

Ndeshja më skandaloze në vitet e fundit, “3 luanët” i japin shuplakë historike Shqipërisë

Përfundon ndeshja e xhiros së 9 të eliminatoreve të Kampionatit Botëror “Katar 2022”. Anglia ka shkatërruar Shqipërinë me rezultatin e thellë 5-0. Vetëm 9 minuta lojë dhe Anglia shënon golin e parë ndaj Shqipërisë. Një goditje dënimi e shkaktuar nga...

Publikohet formacioni, ja titullarët e ndeshjes Angli-Shqipëri

Starton në orën 20:45 ndeshja Angli-Shqipëri, e vlefshme për kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”. Dueli është i një rëndësie të veçantë, por trajneri Reja nuk ka ngurruar të bëjë lëvizje të rëndësishme në grupin e kuqezinjve. Kështu, nga minuta e parë...

Furnizonte Anglinë me kanabis, 37 vite burg për bandën shqiptare (Emrat)

Një bandë shqiptare që drejtonte një fabrikë droge në Mbretërinë e Bashkuar është dënuar në total me 37 vite burg, pasi anëtarët e të cilës u shpallën fajtorë për prodhimin dhe shpërndarje droge. Banda përbëhet nga 11 anëtarë, 10...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Lionel Messi trasnferohet te Inter Miami

Lionel Mesi ka zyrtarizuar të ardhmen e tij, që nuk do të jetë përsëri te Barcelona, por as te...
- Advertisement -spot_img