No menu items!

shqiperi

Thirrja e Sali Berishës: Shqipëria shpëtohet me revolucion

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha është shfaqur në publik për herë të parë para të rinjve, pasi sulmit që iu bë nga një qytetar në protestë, më 6 dhjetor. Në fjalën e tij në kuvendin e FRPD-së, Berisha, i...

EMRI | Në kërkim nga Italia, 47-vjeçari arrestohet në Pogradec

Një 47-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, është arrestuar në Pogradec. Taulant Agushi është dënuar nga Gjykata e Torinos në Itali me 9 vjet e 10 muaj burg, për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”. Interpol Tirana, në bashkëpunim me...

‘Aktivitet dashakeqës’, SHBA-të reagojnë pasi Irani sulmoi sistemin TIMS në Shqipëri

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar pasi hakerat iranianë sulmuan sistemin TIMS në Shqipëri. Përmes një reagimi në rrjetet sociale, Këshilli i Sigurisë Kombëtare në SHBA ka dënuar sulmin kibernetik ndaj vendit tonë. Ndër të tjera, theksohet se SHBA-të do...

‘Nuk do të tolerojmë Iranin’, Blinken reagon për sulmin kibernetik ndaj Shqipërisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka reaguar pas vendimit të Departamentit të Thesarit të SHBA-së për vendosje të sanksioneve ndaj Ministrisë iraniane të Inteligjencës dhe Ministrin për Aktivitetet Malinje Kibernetike, Esmail Khatib, për sulmin kibernetik ndaj Shqipërisë. Përmes një...

Vuçiç provon verën shqiptare: Po mendoj të vij në Shqipëri për pushime

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se po mendon që të vijë në Shqipëri për pushime. Deklaratën, Vuçiç e dha teksa provonte verën shqiptare, në Panairin e Verës, organizuar në Beograd. “Më pëlqen shumë vera, ka një shije të çuditshme...

Meta: Të ndalim shpopullimin duke ndëshkuar kapjen e shtetit dhe korrupsionin

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta thotë se pas 31 vitesh nga rënia e komunizmit, sërish vijon eksodi i shqiptarëve. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Meta nënvizon se për të ndalur shpopullimin, duhet ndëshkuar kapja e shtetit, modeli...

‘Defender 23’, stërvitja ushtarake e NATO-s do të zhvillohet edhe në Shqipëri

Vitin e ardhshëm, në Shqipëri do të zhvillohet një pjesë e “Defender 23”, stërvitjes ushtarake të aleancës së NATO-s. Lajmi është bërë i ditur nga zyra e zëdhënësit të Departamentit amerikan të Shtetit, me rastin e 100-vjetorit të vendosjes së...

I turpshëm qëndrimi i BE-së ndaj Bullgarisë, sipas Ramës

Kryeministri Edi Rama e konsideron të turpshme qëndrimin e Bashkimit Europian në lidhje me Bullgarinë, pasi kjo e fundit ende nuk e ka hequr veton ndaj RMV-së, duke mos bërë të mundur edhe hapjen e negociatave me Shqipërinë. Përmes një...

Rama: Shqipëria mbështet anëtarësimin e Finlandës në NATO

Kryeministri Edi Rama deklaroi se Shqipëria do të mbështesë anëtarësimin e Finlandës dhe Suedisë në aleancën ushtarake të NATO-s. Deklaratën, Rama e dha këtë të martë në një konferencë të përbashkët me homologen finlandeze, Sanna Marin nga selia e Kryeministrisë...

19 marrëveshje Kosovë-Shqipëri

Në mbledhjen e 8 mes qeverisë së Shqipërisë dhe të Kosovës, u firmosën 19 marrëveshje dhe memorandume mirëkuptimi në disa fusha. Qeveria e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës, firmosën në Prishtinë 19 marrëveshje dhe memorandume në fushën e drejtësisë, arsimit, bujqësisë, infrastrukturës,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img