No menu items!

zbulim

Zbulimi: Mumja egjiptiane rezulton 1 mijë vite më e vjetër nga sa mendohej

Sipas një zbulimi të fundit, egjiptianët e lashtë kryenin mumifikime të sofistikuara të të vdekurve 1,000 vjet më herët sesa mendohej më parë Trupi i ruajtur i një fisniku të rangut të lartë të quajtur Khuwy, i zbuluar në vitin...

Paralajmërimi i zbulimit amerikan: Kina rrezikon të mbizotërojë teknologjitë e përparuara

Zyrtarët amerikanë të zbulimit paralajmëruan jo për herë të parë të premten lidhur me rrezikun që paraqesin ambiciet e Kinës në fushën e inteligjencës artificiale dhe një sërë teknologjish të përparuara. Ata shtuan se ato mund t'i japin Pekinit një...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img