No menu items!

vullkani

Shpërthen vullkani në Indonezi, një viktimë dhe dhjetra të plagosur (Video)

Një person ka vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar pas shpërthimit të një vullkani në ishullin Java të Indonezisë, thanë zyrtarët. Banorët e fshatrave pranë janë parë duke ikur nga një shtëllungë gjigante e hirit vullkanik, që arriti deri...

Monte Nuovo, vullkani i fjetur që mund të shkatërrojë Evropën

Në kohërat e lashta shpërthimet e vullkaneve ishin mjaft të shpeshta në të gjithë botën, dhe një katastrofë natyrore, të cilës njerëzit u detyruan t’i përshtateshin. Shumica e shpërthimeve të vullkaneve ishin të një shkallë të vogël, dhe të...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img