No menu items!

vmro dpmne

Maqedoni e Veriut/ VMRO-ja dorëzon mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë

Partia opozitare maqedonase, VMRO-DPMNE, të hënën, më 8 nëntor dorëzoi në kuvend nismën për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, duke theksuar se kjo nismë ka mbështetjen e 61 deputetëve, “Qeveria e udhëhequr nga Lidhja Social Demokrate...

Mickovski: Nëse Zaev nuk deponon dorëheqjen, do ta rrëzojmë

Partia VMRO-DPMNE dhe shumica e re parlamentare, që u bë e ditur të premten në mbrëmje, pret që kryeministri në dorëheqje, Zoran Zaev, të dorëzojë të hënën dorëheqjen në Kuvend, në të kundërtën shumica e re do të kërkojë...

Maqedoni e Veriut/ VMRO-DPMNE thotë se e ka shumicën e re parlamentare

Kryetari i partisë më të madhe opozitare në Maqedoninë e Veriut, VMRO- DPMNE-së, Hristijan Mickovski, ka njoftuar të premten (5 nëntor) në mbrëmje se opozita ka siguruar shumicën e re parlamentare për formimin e qeverisë së re apo çuarjen...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img