No menu items!

vizite

Bajram Begaj sot në Kosovë, takime me liderët politikë dhe Forcat e Armatosura

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Kosovë këtë të hënë, e para që kur mori detyrën e kreut të shtetit shqiptar. Begaj do të pritet nga Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e cila e...

Rriten tensionet mes Kinës dhe Tajvanit para vizitës së mundshme të Pelosit

Tajvani po përgatitet për një shfaqje të mundshme të forcës nga Kina pasi kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA, Nancy Pelosi prite të mbërrijë në ishull mbrëmjen e së martës. Vizita e saj, e cila nuk mbështetet nga Shtëpia...

Lavrov anulon vizitën në Serbi, tre shtete ballkanike mbyllën hapësirën ajrore

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka anuluar vizitën e tij në Serbi, për shkak të mbylljes së hapësirës ajrore nga tre shtete ballkanike përreth saj, për avionët që nisen nga Rusia. Bullgaria, Maqedonia dhe Mali i Zi janë shtetet...

Presidenti Erdogan nis vizitën në Shqipëri, Rama e pret në aeroport

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan ka nisur vizitën zyrtare në Shqipëri. Avioni i Presidentit Erdogan u ul në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza” në orën 10:20, rreth 55 minuta me vonesë nga sa ishte parashikuar në axhendë. Kreu i shtetit...

Ministrave të Kosovës u refuzohet vizita në Serbi

Autoritetet në Serbi kanë refuzuar kërkesën për vizitë dyditore në Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc – që njihen ndryshe edhe si Lugina e Preshevës - katër ministrave të Qeverisë së Kosovës. Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu tha...

Meta vizitë në Kosovë: Shqiptarët, faktor stabiliteti në Ballkan

Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zhvillon një vizitë zyrtare në Kosovë, ku do të bëhet pjesë e një bashkëbisedimi me pedagogë e studentë me temën “Shqiptarët, faktor stabiliteti në Ballkan”. Meta ka postuar në rrjete sociale, disa foto nga...

Kurti vizitë dy ditore në Austri, ja axhenda e kryeministrit të Kosovës

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti do të niset për një vizitë dy ditore në Austri. Sipas një njoftimi nga Zyra e Kryeministrit, Kurti do të qëndrojë në Vjenë dy ditë dhe do të ketë takim me Kancelarin e Austrisë, Alexander...

Video/ Rama vizitë zyrtare në Kajro, pritet në aeroport nga kryeministri egjiptian

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur ditën e sotme në Egjipt, ku do të zhvillojë një vizitë zyrtare. Kreu i qeverisë ka publikuar në rrjetin social Facebook, pamjet e mbërritjes në kryeqytetin Kajro dhe ceremonisë së pritjes në aeroport nga...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img