No menu items!

vetting

Qeveria e Kosovës dorëzon në Kuvend dosjen për vettingun në drejtësi

“Dosja e vettingut në drejtësi do t’i dorëzohet këtë të dielë kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca”. Kështu u shpreh kryeministri, Albin Kurti dhe ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu gjatë një konference të përbashkët për shtyp në Prishtinë. “Pas një...

Rasti i 11-vjeçares, Albin Kurti: Vetting gjyqtarëve dhe prokurorëve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se nuk ka alternativë tjetër, përveç vettingut ndaj gjyqtarëve dhe prokurorëve në vend. Në një konferencë për mediat, Kurti, duke iu referuar rastit të një 11-vjeçareje në Prishtinë, e cil au trafikua dhe përdhunua,...

Basha: Shqipëria ka nevojë për vetting në politikë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përsëriti qëndrimin e tij për vettingun në politikë, duke e cilësuar si zgjidhjen e vetme për të ulur korrupsionin në vend. Sipas Bashës, Shqipëria ka nevojë për vetting në politikë në mënyrë që vendit...

Rama paralajmëron “vetting” për drejtuesit dhe punonjësit e ujësjellësve

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi një ristrukturim të ndërmarrjeve të ujësjellësit në vend, duke nisur me kontrollin dhe vlerësimin e drejtuesve dhe punonjësve të këtyre ndërmarrjeve. Gjatë takimit me kryebashkiakët në kryeministri, Rama tha se do të rishikohet dhe kalohet në...

Basha kërkon Vetting: SPAK të evidentojë pasuritë e ministrave dhe deputetëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se vettingu i politikanëve është një dëshirë e demokratëve, socialistëve dhe të gjithë shqiptarëve që të kemi një politikë që nuk ka lidhje me krimin. Në një prononcim për mediat jashtë selisë blu,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img