No menu items!

veri

Serbët u detyruan që t’i vendosnin barrikadat në veri, thotë Vuçiç

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç tha se mesazhi i tij për serbët nga Kosova është se “nuk ka dorëzim dhe nuk do të ketë dorëzim”, duke shtuar se ata janë detyruar që t’i vendosnin barrikadat. Përmes një postimi në rrjetet...

Grenell akuza Kurtit: Po krijon kaos në veri, SHBA të reagojë më ashpër ndaj tij

Ish-i dërguari i ish-presidentit amerikan, Donald Trump për dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, Richard Grenell ka akuzuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti duke thënë se po krijon kaos në veri për të larguar vëmendjen e popullit nga politikat e...

Tensione gjatë natës në veri, shpërthime dhe të shtëna armësh në disa lokacione

Situata e përgjithshme e sigurisë gjatë natës së mbrëmshme në veri të Kosovës ka qenë e tensionuar. Dy shpërthime të fuqishme, një rreth orës 01:30 pas mesnatës dhe tjetra në orën 03:00 janë dëgjuar afër Zveçanit, ndërsa në drejtim të...

Sulm ndaj policisë së Kosovës në veri

Policia e Kosovës njoftoi se një pjesëtar i saj është lënduar lehtë gjatë një sulmi të armatosur në veriun e Kosovës. Në një njoftim të policisë thuhet se sulmi ka ndodhur reth orës 23:00 në fshatin Serbovc të komunës së...

Jemi të shqetësuar për situatën në veri të Kosovës, thotë zyrtari i NATO-s

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Përgjithshëm për Çështjet Politike dhe Politikat e Sigurisë në NATO, Javier Colomina deklaroi se aleanca është e shqetësuar për situatën në veri të Kosovës. Për Euronews Serbia, Colomina u shpreh se të dyja palët duhet të tregojnë...

Lista Serbe reagon ndaj Albin Kurtit: Kurrë nuk do ta sundoni veriun e Kosovës

Lista Serbe ka reaguar ndaj kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla pasi policia filloi patrullimin ujor në kufi me Serbinë dhe në të gjithë hapësirën e liqenit të Ujmanit. Në reagim, Lista Serbe...

KFOR-i shton praninë dhe patrullimet në veri të Kosovës

KFOR-i ka shtuar praninë e tij në vendkalimet Jarinje dhe Bërnjak në veri të Kosovës, si dhe patrullimin në zonë. Zyra për Marrëdhënie me Publikun e KFOR-it tha për Kosovo Online se masat janë marrë në mënyrë që të ketë...

Sveçla për sulmin në Veri: Grupet ilegale serbe po përpiqen të pengojnë punën tonë

Ministri i Brendshëm në Kosovë, Xhelal Sveçla ka reaguar në lidhje me sulmin e së shtunës ndaj zyrtarëve të Policisë në veri të vendit. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ai është shprehur se grupet ilegale serbe janë duke bërë...

Aksion anti-kontrabandë në veri të Kosovës, lëndohen 5 policë

Pesë efektivë të policisë së Kosovës janë lënduar dhe një makinë e Policisë Kufitare është dëmtuar gjatë një aksioni anti-kontrabandë në fshatin Jashanicë të Leposaviçit. Drejtuesi i kamionit që pdyshohej se po transportonte mallin e kontrabanduar, nuk iu bind urdhrit për...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img