No menu items!

varferi

Ibrahimaj: 1 person duhet të gjenerojë 130-140 € në muaj që të mos konsiderohet i varfër në Shqipëri

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, ishte e ftuar këtë të enjte në emisionin “Opinion” për të folur në lidhje me rritjen e çmimeve. Pasi u pyet nga gazetari Blendi Fevziu, ministrja tha se për të mos u...

Ndihma ekonomike, sa një e treta e kufirit të varfërisë së të ardhurave për person më 2020

Nëse të ardhurat e një personi që jeton vetëm janë më pak se 186, 242 lekë në vit (510 lekë në ditë, ose 15,300 lekë në muaj) ai konsiderohet si i varfër, raporton INSTAT në një botim të fundit...

Eurostat: 51% e shqiptarëve janë në rrezik varfërie dhe përjashtimi social, më e larta në Europë

Në vitin 2019, gati 51% e shqiptarëve (50.8%) ishin në rrezik varfërie, ose përjashtimi social, një përqindje që është më e larta në Europë. Të dhënat janë publikuar nga instituti europian i statistikave, Eurostat. Shteti i dytë në renditje pas...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img