No menu items!

ushtare

Plagosen me armë 3 ushtarë holandezë në SHBA

Tre ushtarë holandezë janë plagosur pas disa të shtënave me armë në afërsi të një hoteli në Indianapolis të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ushtarët, anëtarë të Komandos Holandeze, ishin në Indiana ishin pjesë e një stërvitjeje ushtarake, shkruan CNN. Të tre...

Dinamika e ngjarjes, si u sulmuan ushtarët në Uzinën e Gramshit

Incidenti në Uzinën e Gramshit, ka ndodhur rreth orës 17:40 pasi roja ka vënë re lëvizje të dyshimta rreth objektit. Menjëherë ai ka njoftuar përgjegjësin e rojeve se një person ka hyrë drenda territorit dhe ka tentuar të bëjë fotografi. Të...

Dy rusë dhe një ukrainas sulmojnë ushtarët në uzinën e armëve në Gramsh

Një incident ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në uzinën e armëve në qytetin e Gramshit. Mësohet se dy shtetas rusë dhe një ukrainas kanë sulmuar dy ushtarë shqiptarë pasi roja ka vënë re lëvizje të dyshimta rreth objektit, pasi...

Zyrtari ukrainas: Po humbasim deri në 200 ushtarë në ditë

Një ndihmës i lartë i presidentit të Ukrainës, Volodimir Zelenski deklaroi se rreth 100 deri në 200 ushtarë ukrainas po vriten çdo ditë në luftën ndaj Rusisë. Mykhaylo Podolyak tha për BBC, se Ukrainës i duheshin qindra sisteme artilerie nga Perëndimi...

VIDEO | Ushtarët ukrainas festojnë për fitoren e Ukrainës ndaj Skocisë

Ukraina arriti një fitore të madhe mbrëmjen e djeshme në Skoci, ku mposhti vendasit me rezultatin 1-3 në ndeshjen e vlefshme për gjysmëfinalet e “Playoff-it” për Kupën e Botës “Katar 2022”. Edhe pse Ukraina ndodhet prej disa muajsh në luftë...

Rusia u jep ultimatum të ri ushtarëve ukrainas në Mariupol

Në një fjalim drejtuar vendit të tij, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha se nëse Ukraina do të kishte qasje në armë më të mira “të krahasueshme me ato të përdorura nga Rusia, ne tashmë do ta kishim përfunduar këtë...

Rusia paralajmëron ushtarët ukrainas në Mariupol: Dorëzoni armët

Forcat separatiste ruse të mbështetura nga Rusia kanë nisur sulmet në fabrikën e çelikut Azovstal në qytetin e rrethuar të Mariupolit, sipas informacioneve ruse, shkruan skynews. Fabrika është vendi ku mendohet se ndodhen trupat e fundit të ushtrisë ukrainase në...

BE-ja sanksionon ushtarakë bjellorusë për pushtimin e Ukrainës

Bashkimi Evropian të enjten vendosi sanksione ndaj 22 zyrtarëve të ushtrisë bjelloruse për shkak të rolit të Minskut në ndihmën e Rusisë për pushtimin e Ukrainës. Gjashtë gjeneralë dhe 16 kolonelë i janë shtuar listës së zezë të BE-së për...

Kriza me migrantë, Bullgaria dërgon ushtarë në kufi me Turqinë

Bullgaria ka dërguar rreth 350 ushtarë në kufi me Turqinë të hënën (1 nëntor) për të ndihmuar forcat policore që të përballen me fluksin në rritje të migrantëve, njoftoi ministri i Mbrojtjes i Bullgarisë, Georgi Panajotov. "Ushtarët arritën sot në...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img