No menu items!

ulje

Banka Botërore ul parashikimin për rritjen ekonomike globale për vitin 2022

Banka Botërore ka ulur parashikimin e saj për rritjen ekonomike në botë për vitin 2022. Në raportin e publikuar në faqen e saj zyrtare, Banka Botërore thotë se rritja ekonomike do të ngadalësohet, për shkak të agresionit rus në Ukrainë, duke...

Pasi u rritën me 30% brenda javës, çmimet e naftës ulen me 6 lekë për litër

Çmimet e naftës kanë shënuar një tendencë të lehtë uljeje gjatë ditës së sotme, për herë të parë që kur filloi rritja e tyre një javë më parë. Në pikat e tregtimit të Kastrati, operatori më i madh në vend...

Protesta për naftën, Meta thirrje qeverisë: Ulni çmimin e karburanteve

Presidenti Ilir Meta i ka bërë thirrje qeverisë të ulin çmimin e karburanteve dhe miratojnë një paketë ekonomike për familjet në nevojë të cilat janë edhe pjesa më e prekur e shoqërisë nga kriza ekonomike. Përmes një postimi në rrjetet...

Euro zbret në nivelin më të ulët të 2021 në tregun vendas

Euro ra sot në nivelin më të ulët për vitin 2021. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, Euro u këmbye të mërkurën me 121.17 lekë. Ky nivel është lehtësisht më i ulët se niveli prej 121.18 lekësh që ishte...

Video/ E pazakontë në Kanada, aeroplani bën ulje të detyrueshme në autostradë

Një ngjarje e pazakontë është shënuar në autostradën 407, në afërsi të Markham, në periferi verilindore të Torontos. Një aeroplan i vogël turistik duhej të bënte një ulje emergjente të rrezikshme pikërisht në autostradë e ngarkuar me trafik. Manovra ishte e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img