No menu items!

ukrainas

FOTO | Mjeti që përdorën rusët për të hyrë në uzinën në Gramsh

"Konfidenciale" ka siguruar foton e makinës që dyshohet se kanë përdorur dy shtetasit rusë dhe shtetsja ukrainsae për t’u afruar pranë uzinës ushtarake. Siç shihet, automjeti është i regjistruar me targa ukrainase “AX 6200 IP”. Në makinën e rusëve është...

Dy rusë dhe një ukrainas sulmojnë ushtarët në uzinën e armëve në Gramsh

Një incident ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në uzinën e armëve në qytetin e Gramshit. Mësohet se dy shtetas rusë dhe një ukrainas kanë sulmuar dy ushtarë shqiptarë pasi roja ka vënë re lëvizje të dyshimta rreth objektit, pasi...

“Libri i torturuesve”, Zelenski: Do të dokumentohen krimet e luftës nga rusët

Presidenti ukrainas, Volodimir Zelenski deklaroi se në vend do të lançohet një sistem i quajtur, “Libri i torturuesve”. Sipas tij, në këtë sistem do të dokumentohen krimet e luftës të kryera në Ukrainë ku përgjegjës janë kriminelët e ushtrisë ruse,...

Rusia u jep ultimatum të ri ushtarëve ukrainas në Mariupol

Në një fjalim drejtuar vendit të tij, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha se nëse Ukraina do të kishte qasje në armë më të mira “të krahasueshme me ato të përdorura nga Rusia, ne tashmë do ta kishim përfunduar këtë...

Qytetarit ukrainas i bie raketa në momentin që po bënte një video

Rusia vazhdon të sulmojë Ukrainën me raketa e bomba në çdo moment të ditës dhe natës. Në fillim rusët thanë se qëllimi i tyre ishte çmilitarizimi i Ukrainës por me kalimin e ditëve ata kanë treguar se në shënjestër...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img