No menu items!

ujesjelles

‘Rama korrupsion me ujësjellësin e Memaliajt’, Meta tregon sa vite burg rrezikon

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka denoncuar atë që ai e cilëson një skandal korrupsioni, ku kryeministri Edi Rama inaguroi fillimin e punimeve të ujësjellësit të Memaliajt më 7 prill të vitit 2021, ndërsa fituesi i tenderit...

Qytetari nuk ka ujë në shtëpi, tekniku i Ujësjellësit Kamëz mbyllet në banjë sapo shikon Stopin

Emisioni Stop në Tv Klan ka trajtuar ankesën e një qytetarë në Kamzë, i cili ka më shumë se 1 muaj që nuk ka ujë në shtëpi, edhe pse aty është bërë investim i ri në rrjetin e ujësjellësit. Të...

Rama paralajmëron “vetting” për drejtuesit dhe punonjësit e ujësjellësve

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi një ristrukturim të ndërmarrjeve të ujësjellësit në vend, duke nisur me kontrollin dhe vlerësimin e drejtuesve dhe punonjësve të këtyre ndërmarrjeve. Gjatë takimit me kryebashkiakët në kryeministri, Rama tha se do të rishikohet dhe kalohet në...

”Mos konsumoni ujin e depozitave”/ Ujësjellësi Krujë u bën thirrje qytetarëve

Ujësjellës Kanalizime Krujë ka reaguar zyrtarisht në lidhje me helmimin e qindra qytetarëve. Në një reagim për mediat thuhet se ka dyshime se reshjet e dendura të shiut ditën e shtunë pasdite dhe në orët e para të ditës...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img