No menu items!

trupa serbe

Vuçiç: Më 15 dhjetor, kërkesë KFOR-it për dërgimin e 1 mijë trupave serbe në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi se të enjten, pas seancës së 15 dhjetorit, do t’i kërkojë KFOR-it kthimin e 1 mijë trupave serbe në Kosovë. Deklaratën, Vuçiç e ka bërë këtë të hënë në Beograd, ku shtoi se kërkesa...

Vuçiç: Do t’i drejtohemi KFOR-it me kërkesë për dërgimin e trupave serbe në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha se do t’i drejtohet KFOR-it me kërkesë për lejimin e dërgimit të trupave ushtarake dhe policore serbe në Kosovë. Gjatë një konference për mediat në Beograd, Vuçiç bëri të ditur se vendimi i qeverisë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img