No menu items!

te rinjte

“Pagat e ulëta largojnë të rinjtë”, Meta: Të ndalim shpopullimin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta bën thirrje për ndalimin e shpopullimit të Shqipërisë. Kreu i Shtetit tha se shpopullimi mund të ndalet duke i garantuar të rinjve punë të mirëpaguar. “77% e të rinjve duan të ikin për shkak të rrogave...

ILO: Ndryshe nga rajoni, papunësia në Shqipëri është tipar i njerëzve të shkolluar

Një studim i Organizatës Ndërkombëtare të Punës (ILO) thotë se papunësia në Shqipëri është tipar i njerëzve të shkolluar ndryshe nga vendet e tjera të rajonit dhe Europës, ku të papunët janë kryesisht persona me arsim fillor ose te...

52% e të rinjve në Ballkan duan të emigrojnë

Niveli i lartë i emigrimit kryesisht te të rinjtë, si dhe papunësia janë disa nga problematikat që hasen jo vetëm në Shqipëri, por edhe në vendet e rajonit të Ballkanit. Ministrat e Rinisë dhe të Arsimit të vendeve të...

Qëlluan me armë zjarri në ajër, policia arreston dy të rinj në Vorë

Dy të rinj nga Shijaku janë vënë në prangat e policisë së Vorës, pasi akuzohen se kanë qëlluar me armë zjarri në ajër duke terrorizuar banorët. Ngjarja ka ndodhur këtë të hënë në vendin e quajtur “Kuç-Vorë”, mbi kodrat e...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img