No menu items!

sulm

Rama në Forumin e Davosit: Shqipëria ende po përballet me sulm kibernetik

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Zvicër, ku po merr pjesë në Forumin Ekonomik të Davosit. Gjatë fjalës së tij, Rama u shpreh se sulmi kibernetik nga Irani ishte shumë i rëndë, teksa nënvizoi se ditë pas dite ka sulme kibernetike...

Sulm ndaj policisë së Kosovës në veri

Policia e Kosovës njoftoi se një pjesëtar i saj është lënduar lehtë gjatë një sulmi të armatosur në veriun e Kosovës. Në një njoftim të policisë thuhet se sulmi ka ndodhur reth orës 23:00 në fshatin Serbovc të komunës së...

Konjufca: Serbia mund të sulmojë Kosovën edhe pas nënshkrimit të planit franko-gjerman

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca deklaroi se rreziku i një sulmi nga Serbia mbetet edhe nëse shteti serb e pranon dhe e nënshkruan planin franko-gjerman. Sipas tij, një marrëveshje sipas propozimit franko-gjerman nuk do të zgjidhte problemin përfundimisht...

Dy rusë dhe një ukrainas sulmojnë ushtarët në uzinën e armëve në Gramsh

Një incident ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në uzinën e armëve në qytetin e Gramshit. Mësohet se dy shtetas rusë dhe një ukrainas kanë sulmuar dy ushtarë shqiptarë pasi roja ka vënë re lëvizje të dyshimta rreth objektit, pasi...

Kurti reagon pas sulmit me armë ndaj policisë në veri të Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas sulmit me armë këtë të shtunë ndaj zyrtarëve të Policisë në veri të vendit. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kurti është shprehur se kanë nisur hetimet në lidhje me sulmin, ku...

Sveçla për sulmin në Veri: Grupet ilegale serbe po përpiqen të pengojnë punën tonë

Ministri i Brendshëm në Kosovë, Xhelal Sveçla ka reaguar në lidhje me sulmin e së shtunës ndaj zyrtarëve të Policisë në veri të vendit. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ai është shprehur se grupet ilegale serbe janë duke bërë...

Rusia godet Odesën pasi Ukraina rimori Ishullin e Gjarprit, 17 viktima

Të paktën 17 viktima dhe dhjetëra të plagosur u raportuan të premten në qytetin port të Odesës në Ukrainë, pasi raketet ruse goditën një bllok apartamentesh. Me forcat e saj tokësore të përqendruara në rajonin industrial lindor të Ukrainës, Donbas,...

Bombardime të reja në Kiev

Një sulm që dyshohet se është kryer me raketë ruse në një lagje të Kievit, ka lënë të plagosur të paktën pesë persona në orët e para të 26 qershorit. Disa banorë është thënë se mund të kenë mbetur nën...

Sulm me mjet shpërthyes në Kosovë pas marrëveshjes me Serbinë për energjinë

Një mjet shpërthyes është hedhur mbrëmjen e së enjtes, rreth orës 22:45 në objektin e elektro-distribucionit në veri të Mitrovicës. Burime për Kosova Press bëjnë me dije se përveç dëmeve materiale, nuk ka të lënduar në njerëz. Si pasojë e shpërthimit...

Zelenski paralajmëron intensifikim të sulmeve nga Rusia

Presidenti i Ukrainës, Volodimir Zelenski ka paralajmëruar se Rusia do të intensifikojë sulmet ndaj vendit të tij, teksa Kievi ka aplikuar për të qenë vend kandidat në Bashkimin Europian. Vendet anëtare të unionit do të vendosin brenda kësaj jave në...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img