No menu items!

shendet

Vaj ulliri biologjik, si të zgjidhni të duhurin

Vaji i ullirit është një nga produktet kryesore të kuzhinës po ashtu edhe të shëndetit. Më siguri shpesh e gjeni veten duke pyetur se si të zgjidhni të duhurin për gatimet tuaja. Kjo për shkak se vetitë e mira të vajit...

Përfitimet shëndetësore të aloe verës

Xheli i aloe verës është i njohur për lehtësimin e djegieve nga dielli dhe ndihmon në shërimin e plagëve. Por këto nuk janë të vetmet veti shëruese të kësaj bime, ajo ka një fushë më të gjerë veprimi. Është një bimë...

Përfitimet shëndetsore në organizëm nga eleminimi i ëmbëlsirave

Nëse një copë tortë me mollë ju bën të buzëqeshni vesh më vesh, por ju bën të ndiheni fajtorë më vonë, një efekt pozitiv kur refuzoni atë ëmbëlsirë është lumturia. Rezultatet e tre eksperimenteve klinike që hulumtuan për vetëkontrollin dhe...

Inflamacioni kronik prek çdo moshë, si ta luftoni për shëndet të mirë

Sipas eskpertëve 3 nga 5 njerëz në botë vdesin nga sëmundje që lidhen me inflamacionin kronik. Inflamacioni kronik është shkaku kryesor i sëmundjeve dhe uljes së jetëgjatësisë pasi ndikon drejtpërdrejtë në shëndetin e zemrës, tek diabeti, artriti apo gjendje të...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img