No menu items!

rezart taci

Pastrim parash me Rezart Taçin? Prokuroria Speciale në Mal të Zi nis hetimet për presidentin Gjukanoviç

Presidenti i Malit të Zi Milo Gjukanoviç, do të merret në peytje nga prokuroria e vendit të tij. Ky vendim vjen pas operacionit të SPAK një javë më parë në bashkëpunim me Prokurorinë e Palermos, ku u bllokuan më...

Përgjimet për biznesmenin Rezart Taçi/Ja dokumenti që futi në sherr Braçen me Ervin

Kuvendi u përfshi sot nga debate të forta, pasi deputeti i PD-së, Ervin Salianji akuzoi se ish-zv.kryeministri Erion Braçe rezulton i përfshirë në përgjimet për pastrim parash të biznesmenit Rezart Taçi, të shpallur në kërkim nga SPAK. Gjatë fjalës...

Bashkëpuntorë të Rezart Taçit për pastrim parash/ GJKKO jep masën e sigurisë për dy të arrestuarit

GJKKO ka vendosur të lërë në burg dy bashkëpunëtorët e biznesmenit Rezart Taçi (i shpallur në kërkim), Artur Balla dhe Bledar Lilo. Gjykata e Posaçme ka caktuar ‘arrest në burg’ për Ballën dhe Lilon të arrestuar për pastrim parash. Mësohet...

Në kërkim nga SPAK, kush është ish-bosi i naftës Rezart Taçi?

Biznesmeni Rezart Taçi është shpallur në kërkim nga shteti shqiptar për akuzat e “pastrimit të produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”, “grupit të strukturuar kriminal” dhe “kryerjes së veprave nga grupi i strukturuar kriminal”. Njëri prej njerëzve më të...

SPAK sekuestron mbi 18 milionë euro, dy persona në pranga, në kërkim biznesmeni (Emrat)

Biznesmeni Rezart Taçi është shpallur në kërkim nga Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Në pranga kanë përfunduar dy bashkëpunëtorët e tij Artur Balla dhe Bledar Lilo. Ish-bossi i kompanisë së naftës “ARMO”, akuzohet se është i përfshirë...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img