No menu items!

referendum

Pro bashkimit me Rusinë, Putin shpall të premten vendimin për referendumet

Asnjë surprizë në referendumet e organizuara nga Rusia, e cila synon të aneksojë disa nga territoret në Ukrainë. Sipas auroriteteve rajonale të mbështetura nga Moska, më shumë se 90% e banorëve në Donetsk, Luhansk, Zaporizhia dhe Kherson kanë votuar pro...

Talat Xhaferi hedh poshtë kërkesën e VMRO-DPMNE për mbajtjen e referendumit

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi hodhi poshtë nismën e partisë opozitare maqedonase VMRO-DPMNE-së për organizimin e një referendumi për anulimin e marrëveshjes me Bullgarinë. Përmes një komunikate, Xhaferi, tha se iniciativa për referendum nuk është në...

Referendumi i Serbisë/ Sot seancë e jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë të jashtëzakonshme, ku do të diskutohet lidhur me synimet e Serbisë për të mbajtur referendum kushtetues në Kosovë. Seanca është thirrur pas kërkesës së kryeministrit Albin Kurti drejtuar kryeparlamentarit Glauk Konjufca....

Publikohet rezultati përfundimtar, pro shkarkimit të Bashës kanë votuar 43,385 anëtarë të PD

Komisioni i Rithemelimit të Partisë Demokratike, ka publikuar sot rezultatet përfundimtare të referendumit për ratifikimin e shkarkimit të Lulzim Bashës si kryetar i PD. Në bazë të në një vendimi nga Komisioni i Organizimit dhe Operacioneve Elektorale, bëhet me dije...

Rezultati i referendumit: 43 385 demokratë votuan pro shkarkimit të Bashës

Krah ish-Kryeministri Sali Berisha jashtë ambienteve të Selisë Blu, Albana Vokshi lexoi rezultatin e referendumit të mbajtur këtë të shtunë, për shkarkimin e Lulzim Bashës. Në total, Vokshi tha se pro shkarkimit të Bashës, votuan 43 385 demokratë. Shpallja e rezultatit...

Fluks te referendumi për shkarkimin e Bashës, orari shtyhet deri në 18:00

Komisioni i Organizimit të Kontrollit dhe Operacioneve Elektorale vendosi për shtyrjen e orarit të votimit deri në orën 18:00.  “Nëse edhe pas orës 18:00 ka fluks votuesish pranë qendrave të votimit, procesi i votimit të vijojë deri sa të ketë...

Nga Ambasada amerikane Sali Berisha sfidon DASH për ‘non grata’: Do mbeten duar bosh

Shumë pranë Ambasadës amerikane, Sali Berisha sfidoi edhe njëherë Departamentin Amerikan të Shtetit të paraqesë çdo provë që ka kundër tij për të mbështetur vendimin për shpalljen non grata të tij por siguroi se do të mbeten duarbosh si...

”Sot është një ditë historike”/ Berisha voton në referendumin për shkarkimin e Bashës

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka votuar në qendrën e votimit pranë Ambasadës Amerikane në Tiranë. I shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Liri Berisha dhe simpatizantë, Berisha ka votuar në referendumin për ratifikimin shkarkimit e Lulzim Bashës si kryetar i PD. Pas...

Kurti: Do të votoja për bashkim të Kosovës me Shqipërinë

Kryeministri i Kosovës Kosovës, Albin Kurti në një intervistë për revistën online “Monocle” është shprehur se do të votonte “pro” për një bashkim të mundshëm mes Shqipërisë dhe Kosovës. Gjatë intervistës së tij, Kurti ka bërë me dije se...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img