No menu items!

prokurore

Yuri Kim: Ka përpjekje për të joshur apo frikësuar gjyqtarët dhe prokurorët

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim deklaroi se është në dijeni të disa përpjekjeve për të joshur apo frikësuar gjyqtarët dhe prokurorët, në mënyrë që të mos ketë ndëshkime për më të fuqishmit. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kim...

Rasti i 11-vjeçares, Albin Kurti: Vetting gjyqtarëve dhe prokurorëve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se nuk ka alternativë tjetër, përveç vettingut ndaj gjyqtarëve dhe prokurorëve në vend. Në një konferencë për mediat, Kurti, duke iu referuar rastit të një 11-vjeçareje në Prishtinë, e cil au trafikua dhe përdhunua,...

Pezullohen nga detyra dy prokurorë të SPAK-ut

Dy prokurorë të Strukturës së Posaçme AntiKorrupsion (SPAK), Ervin Gogaj dhe Alfred Shehu janë pezulluar nga detyra. Shkak për pezullimin e tyre është bërë ankimi i prokurores Sonila Muhametaj e cila u skualifikua nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP). Të...

Frikë nga vettingu? Dy prokuroret e Elbasanit japin dorëheqjen (Emrat)

Armanda Xhaferri dhe Ermira Tafani, dy prokurore te Prokurorisë së Elbasanit, kanë dhënë dorëheqjen papritur nga detyra, shkruan newsbomb.al. Mësohet se dy magjistratet që kanë vite që shërbejnë në Elbasan, kanë dorëzuar dorëheqjen në Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Paraprakisht,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img