No menu items!

president

Ambasada amerikane uron Bajram Begajn: Kontribues në bashkëpunimin SHBA-Shqipëri

Ambasada amerikane në Shqipëri ka uruar Bajram Begajn për zgjedhjen në postin e Kreut të ri të Shtetit. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ambasada amerikane ka shprehur vlerësimin për Begajn si Shef i Shtabit të Përgjithshëm, duke shtuar se...

I kemi dhënë Shqipërisë një president normal, thotë Rama

Kryeministri Edi Rama deklaroi se tashmë Shqipëria do të ketë një president normal. Pas përfundimit të votimit në Kuvend, Rama u shpreh në një deklaratë për mediat, se Bajram Begaj është një figurë e pakontestueshme. “I kemi dhënë Shqipërisë një president...

Bajram Begaj zgjidhet Presidenti i ri i Shqipërisë

Bajram Begaj është zgjedhur Presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë. Në votimin që u krye në seancën plenare në Kuvend, morën pjesë 83 deputetë. Begaj u zgjodh me 78 vota pro, teksa 4 deputetë votuan kundër dhe pati një...

Majlinda Bregu për presidente? Ja si përgjigjet Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha e ka cilësuar si një farsë procesin për zgjedhjen e Presidentit të Republikës. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha i është shmangur pyetjes nëse do e votonte ish-ministren e Integrimit Majlinda...

Rama i gatshëm të ndryshojë Kushtetutën për Kreun e Shtetit

Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes me anëtarët e grupit parlamentar të PS, tha se zgjedhja e Presidentit Meta në krye të Shtetit ishte e imponuar dhe detyruar. Ai tha se duhet vendosur një standard që Presidentë të ngjashëm të mos...

Berisha: Nuk votojmë asnjë kandidat të Ramës për president

Partia Demokratike nuk do të votojë asnjë kandidat për president të propozuar nga Edi Rama. Kështu deklaroi ish-kryeministri Sali Berisha nga Shkodra, ku mori pjesë në ceremoninë përkujtimore për martirët e 2 prillit. Berisha tha se Komisioni i Rithemelimit nuk do...

Kush janë kandidatët për president të Serbisë dhe çfarë ofrojnë?

Në garë për presidencën e Serbisë janë tetë kandidatë - që nga presidenti aktual, ish-shefi i Shtabit të Përgjithshëm, profesori i Universitetit të Beogradit e deri te figura të ekstremit të djathtë. Ndër kandidatët për presidencën e shtetit janë edhe...

Balla: Më 24 maj zgjidhet Presidenti i ri

TIRANË - Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ka folur sot edhe për çështjen e zgjedhjes së Presidentit të Republikës, teksa më 24 korrik mbaron mandati i Presidentit Ilir Meta. Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla...

Basha President? Fevziu: Skandal nëse do të ishte e vërtetë

Gazetari dhe drejtuesi i emisionit “Opinion”, Blendi Fevziu, gjatë një interviste që ka zhvilluar për rubrikën “Milori Live” në Klan News është shprehur se nga persona pranë Lulzim Bashës, është hedhur ideja e një negocimi ndërkombëtar për ta bërë...

Armand Duka rizgjidhet për herë të 6-të president i FSHF-së

Asambleja e FSHF-së e mbledhur sot në “Shtëpinë e Futbollit”, ka zgjedhur Armand Dukën si presidentin e saj për një mandat të 6. Votimi i cili padyshim do të shoqërohet me procese ligjore nga kundërshtarët e tij, ka caktuar...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img