No menu items!

portugali

Ëndrra për Maqedoninë e Veriut përfundon, Ronaldo shkon në Katar

Portugalia fitoi në shtëpi përballë Maqedonisë së Veriut me shifrat 2-0 duke siguruar një vend në Botërorin “Katar 2022”. Ylli i kësaj sfide ishte futbollisti i Mançester Junajtid, Bruno Fernandesh, i cili me dygolëshin e tij kaloj “Luzitanët” për më...

Maqedonia e Veriut luan ndeshjen e jetës ndaj Portugalisë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, ka udhëtuar së bashku me ekipin e futbollit drejt Portugalisë, ku përfaqësuesja e vendit të tij do të luajë ndeshjen e jetës. Ai ka premtuar një shpërblim prej 500 mijë eurosh për...

Shorti i pamëshirshëm, jashtë Botërorit do të mbetet Italia ose Ronaldo

Europa kompletoi xhiron e saj të parë të kualifikueseve të Botërorit në mesin e muajit nëntor, lidhur me eliminatoret për Botërorin 2022, ku Holanda ishte e fundit nga kombëtaret e mëdha që preu biletën direkte për në Katar. Sot,...

Humbja me Serbinë, tifozët portugezë kërkojnë shkarkimin e trajnerit Santos

Fernando Santos është në syrin e ciklonit pas humbjes me Serbinë në “Da Luz”, rezultat që e dërgoi Portugalinë në “play off”-in e marsit për të synuar kualifikimin në Botërorin e vitit të ardhshëm në Katar. Në detyrë prej shtatorit...

Video/ Ronaldo ”tërbohet” me trajnerin Santos pas humbjes me Serbinë

Kristiano Ronaldo e ka vuajtur jashtëzakonisht shumë humbjen e mbrëmshme ndaj Serbisë në kualifikueset e Botërorit. Ai pa se si skuadra e tij shpërdoroi avantazhin dhe u mund me një gol në minutën e fundit, duke parë rivalët të...

Ronaldo gati në lot: Portugalia në ankthin e Play Off-it, Serbia në Katar (Video)

E pabesueshmja ndodhi! Serbia ka shkuar sonte në Portugali dhe ka marrë një fitore në minutat e fundit, që vlen aksesin në Kupën e Botës në “Katar 2022”. Një sukses që ka ardhur me përmbysje, pasi rezultati u zhbllokua që...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img