No menu items!

poloni

Rusia paralajmëron Poloninë dhe Bullgarinë me ndërprerje të furnizimit me gaz

Gjigandi rus i energjisë Gazprom paralajmëron Poloninë dhe Bullgarinë se do të ndërpresë furnizimin me gaz nëse dy shtetet nuk paguajnë me rubla. Kompania polake tha se Gazprom nga kjo e mërkurë do të ndalonte furnizimet me gaz përgjatë tubacionit...

Polonia e Levandovskit pret biletën për në Katar

Polonia arriti një fitore fantastike me shifrat 2-0 përballë Suedisë, për t’u kualifikuar në Botërorin “Katar 2022”. Për vendasit shënuan Levandovski me anë të një 11-metërshi dhe Zielinski, duke mos iu dhënë mundësinë miqve të krijonin raste. Kështu Ibrahimoviç do të...

“Katar 2022”/ Polonia refuzon të luajë përballë Rusisë në “play-off”

Polonia ka refuzuar të luajë përballë Rusisë në përballjen e tyre në 24 mars të këtij viti për kualifikueset e botërorit “Katar 2022”. Këtë vendim e ka publikuar vetë presidenti i Federatës Polake të Futbollit, me anë të një postimi...

Kryeministri polak: Bjellorusia po përpiqet të destabilizojë Evropën

Polonia thotë se kriza me migrantë në kufirin me Bjellorusinë paraqet “perpjekjen më të madhe për të destabilizuar Evropën” që nga Lufta e Ftohtë. Kryeministri polak, Mateusz Morawiecki, tha se udhëheqësi bjellorus, Alyaksandr Lukashenka ka nisur një "luftë hibride" kundër...

Vazhdojnë vuajtjet e mijëra emigrantëve në kufirin Poloni-Bjellorusi

Polonia po përballet me një krizë të madhe emigrantësh ndërsa mijëra njerëz po përpiqen të hyjnë në territorin e saj nga Bjellorusia. Autoritetet polake kanë krijuar një të ashtuquajtur “zonë përjashtimi”, ku nuk lejohen të futen vullnetarët që duan...

Incidentet në “Air Albania”, UEFA ndëshkon edhe Poloninë

Tifozët shqiptare nuk kanë qenë të vetmit fajtor në episodin e ndodhur në Tiranë në sfidën ndaj Polonisë ku sfida u ndërpre për 15 minuta pasi drejt fushës vërshuan shishet nga tribunat. UEFA dënoi Kombëtaren me gjobë prej 150 mijë...

Incidenti me shishet në ndeshjen ndaj Polonisë, FIFA jep dënimin për Shqipërinë

Duhet të vinte dënimi dhe ka ardhur, edhe më i butë nga sa pritej. Komiteti Disiplinor i FIFA-s ka vendosur ka vendosur që të dënojë me një ndeshje pa tifozë dhe 150 mijë franga gjobë Federatën Shqiptare të Futbollit...

Samiti i BE – kriza me Poloninë mbetet

Grindja me Poloninë mbeti e pazgjidhur në samitin e BE. Vendet anëtare duan të veprojnë kundër skepticizmit ndaj vaksinës, kurse të premten në fokus është debati pas valës së migracionit që po vjen nga Bjellorusia. Megjithë përpjekjet gjermano-franceze për ndërmjetësim,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img