No menu items!

ndryshime kushtetuese

Bjellorusia me ndryshime kushtetuese që mund t’i japin imunitet Lukashenkas

Në Bjellorusi, lideri autoritar Alyaksandr Lukashenka, ka propozuar disa amendamente kushtetuese që përfshijnë edhe imunitet për të nga ndjekja penale dhe kufizimet për mandatin e presidentëve, si dhe shpërndarjen e pushteteve kushtetuese, që do të forconin rolin e Asamblesë...

Propozime për (mos)ndryshime kushtetuese

Nga Mero Baze Nisma e Lulzim Bashës për ndryshime kushtetuese, prek tri çështje të rëndësishme, vetingun e Politikanëve, ndryshimin e sistemit zgjedhor dhe reformën territoriale. Dy nga këto çështje janë pasoja të bojkotit të Lulzim Bashës ndaj jetës parlamentare dhe...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img