No menu items!

ndeshje

Propozimi vjen nga FIFA, ndeshjet mund të zgjasin 100 minuta

FIFA po shqyrton mundësinë e zgjatjes së ndeshjeve deri në 100 minuta, në vend të 90 minutave, përpara Kupës së Botës në Katar në nëntor. Në muajt e fundit, FIFA ka pasur shumë kritika pasi ka kërkuar që Kupat...

Maqedonia e Veriut luan ndeshjen e jetës ndaj Portugalisë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, ka udhëtuar së bashku me ekipin e futbollit drejt Portugalisë, ku përfaqësuesja e vendit të tij do të luajë ndeshjen e jetës. Ai ka premtuar një shpërblim prej 500 mijë eurosh për...

Shqipëria ndëshkohet në fund, paraqitje e mirë përballë Spanjës

Shqipëria ka luftuar deri në minutën e fundit, por nuk ka arritur të shmangë humbjen në miqësoren e luajtur kundër Spanjës në Barcelonë. Pas një pjese të parë të mbyllur në barazim 0-0, takimi u zhbllokua në minutën e 75...

Hipoteza e frikshme, Rusi-Shqipëri mund të luhet në Serbi

Sanksionet e marra së fundmi për Rusinë si pasojë e luftës me Ukrainën, kanë futur në telashe edhe futbollin. UEFA ka vendosur që deri në një njoftim të dytë të mos lejojë klubet ruse si dhe kombëtaren që të...

“Katar 2022”/ Polonia refuzon të luajë përballë Rusisë në “play-off”

Polonia ka refuzuar të luajë përballë Rusisë në përballjen e tyre në 24 mars të këtij viti për kualifikueset e botërorit “Katar 2022”. Këtë vendim e ka publikuar vetë presidenti i Federatës Polake të Futbollit, me anë të një postimi...

Champions/ Superkompjuteri bën llogaritë, ja kush do të dalë me kokën lart nga 1/8-at

Superkompjuteri ka parashikuar triumfin e Mançester Sitit në finalen e Champions-it pas hedhjes së shortit të 1/8- ave. Skuadra e Pep Guardiolës do të përballet me Sportingun e Lisbonës në raundin e ardhshëm, por llogaritë matematikore i shohin finalistët...

Dy supersfida të Ligës së Kampioneve do të luhen pa tifozë

Dy nga ndeshjet më interesante që mbyllin fazën në grupe të Ligës së Kampioneve, do të zhvillohen pa praninë e tifozëve. Autoritetet gjermane kanë vendosur që sfidat që do të luhen në Bavari dhe Saksoni, do të zhvillohen pa...

Italia ndalet në barazim, Zhorzhinjo “flak” kualifikimin në minutat e fundit

E gjitha e shtyrë për të hënën në mbrëmje. Italia që donte të mundte Zvicrën për të mbyllur kualifikimin nuk kaloi përtej barazimit 1-1 në “Olimpico” të Romës para 50 mijë shikuesve. Fillimi fals i kampioneve që u nënshtruan në...

Ndeshja më skandaloze në vitet e fundit, “3 luanët” i japin shuplakë historike Shqipërisë

Përfundon ndeshja e xhiros së 9 të eliminatoreve të Kampionatit Botëror “Katar 2022”. Anglia ka shkatërruar Shqipërinë me rezultatin e thellë 5-0. Vetëm 9 minuta lojë dhe Anglia shënon golin e parë ndaj Shqipërisë. Një goditje dënimi e shkaktuar nga...

Armando Broja gati për ndeshjen Angli-Shqipëri

Lajmi i madh që të gjithë e prisnin, erdhi nga Sauthemptoni: Armando Broja është gati për dy sfidat e fundit të Kombëtares, ndaj Anglisë dhe Andorrës. Konfirmimin e dha klubi anglez nëpërmjet një deklarate për shtyp, ku saktësoi se...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img