No menu items!

nderim

Vuçiç nderon serbët që u larguan nga institucionet e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka nderuar zyrtarët serbë, të cilët u larguan nga institucionet e Kosovës. Vuçiç nderoi me medalje ish-drejtorin e Drejtorisë Rajonale të Policisë së Mitrovicës së Veriut, Nenad Gjuriç dhe shefin e Operacioneve Rajonale të kësaj...

Putin nderon brigadën që Ukraina e akuzon për “krime lufte” në Buça

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, më 18 prill ka nderuar një brigadë, që Ukraina e akuzon për “krime lufte” dhe vrasje masive në qytetin e Buçës, që gjendet pranë Kievit. Njoftimi për ndarjen e titullit ndaj kësaj brigade vjen në...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img