No menu items!

mision

Berisha: Misioni i Kryesisë së PD, fitorja mbi regjimin e Ramës dhe krijimi i besimit tek shqiptarët

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha dha një deklaratë pas votimit për Kryesinë e re të kësaj partie. “Për PD-në dhe misionin e saj, sot zgjidhet me kandidatura alternative, Kryesia e PD-së e cila ka misionin e saj të udhëheqjes...

Kina nis misionin gjashtë-mujor në hapësirë

Kina ka nisur një raketë në stacionin e saj të ri hapësinor, raporton agjencia shtetërore të lajmeve Xinhua. Pjesë e ekuipazhit janë tre austronautë. Fluturakja hapësinore u nis nga qendra e nisjes Jiuquan në shkretëtirën Gobi të Kinës veriperëndimore. Ekipi planifikon...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img