No menu items!

media

Turqia kërcënon me bllokim Zërin e Amerikës dhe mediat e tjera ndërkombëtare

Autoriteti mbikëqyrës i mediave në Turqi i ka dhënë afat prej 72 orësh tri agjencive ndërkombëtare të lajmeve që të marrin licencë për operim, ose në të kundërtën qasja në platformat e tyre do të bllokohet. Ilhan Tasci, deputet opozitar,...

Dokumentet, Karlo Bolino merr qindra milionë lekë nga inceneratorët

Skandali i aferës së inceneratorëve, për të cilën është vënë në pranga edhe ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka, duket se vijon të thellohet. CNA.al ka siguruar të dhëna ekskluzive, që tregojnë sesi tentakulat janë shtrirë edhe në media. Gazetarë...

Kinë, direktivat për mediat zbulojnë nivelin e kontrollit nga shteti

Komiteti për mirëseardhjen e drejtueses së kompanisë Huawei Meng Wanzhou nuk ja la asgjë rastësisë: që nga ngjyra e gërmave në banderola dhe deri tek udhëzimet se si do të mbulohej nga mediat marrëveshja që siguroi kthimin e saj....
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img