No menu items!

magnituda

Sërish tërmet në Peshkopi, ja sa ishte magnituda

Toka shqiptare nuk po gjen qetësi, pasi një tjetër lëkundje tërmeti mesditën e sotme në Verilindje të vendit. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se lëkundjet janë ndjerë pak kilometra nga Peshkopia dhe kanë qenë me magnitudë 4.3 të shkallës Rihter....

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mëngjesin e sotëm në Shqipëri. Tërmeti me magnitudë 3.5 i shkallës Rihter është regjistruar në Himarë, vetëm pak minuta më parë. Aktualisht nuk raportohet për dëme materiale, por kjo lëkundje ka shkaktuar panik te banorët. Ky është...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img