No menu items!

lulzim basha

Atentati i planifikuar ndaj Lulzim Bashës, 3 persona të përfshirë

Hakerat të cilët sulmuan kibernetikisht sistemet digjitale dhe ato qeveritare në vendin tonë, kanë publikuar dokumentin e Drejtorisë së Anti-terrorit i vitit 2017, në të cilin thuhej se pas disa hetimeve ishte arritur në përfundimin se ishte planifikuar një...

Deputeti i PD-së: Basha të sqaronte demokratët për përjashtimin e Berishës

“Ne e dimë të gjithë se Partia Demokratike është në këtë gjendje, zoti Basha nuk doli në terren”. Kështu u shpreh deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja në një intervistë për “Euronews Albania”, në lidhje me situatën në selinë blu,...

Basha do duket engjëll për Berishën, para atyre që zgjodhi në Kryesi

Nga: Ben Andoni Verdikti personal i Lulzim Bashës ndaj liderit të PD-së, z.Berisha, ish-kryetar nga delfini i tij për ta larguar nga grupi parlamentar i PD-së, solli një turbulencë dhe tollovi në gjirin e kësaj partie, që nuk arriti ta...

Berisha: Basha po bën përpjekje për t’i dhuruar përsëri pushtetin vendor Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon ish-kryedemokratin Lulzim Basha, se po përpiqet që t’i dhurojë përsëri pushtetin vendor kreut të qeverisë Edi Rama. Gjatë një konference për mediat nga selia blu, Berisha tha se pas dorëheqjes së Bashës, doli platforma se kryetari...

Rama mesazhe me Bashën: Parashikova shkatërrimin e PD

Pasi i kërkoi SPAK qe të godiste opozitën, kryeministri Edi Rama zbuloi komunikimin me Lulzim Bashën, ku sipas tij kishin folur për shkatërrimin e PD. Rama u shpreh se i kishte dërguar mesazh Bashës, ku sipas tij, ne parashikimin...

Spahiu: Me përjashtimin nga grupi i PD-së, Basha e ringjalli politikisht Berishën

Kreshnik Spahiu ka analizuar zhvillimet e fundit në Partinë Demokratike. Për “Open”, Spahiu tha se ka qenë vendimin për ta larguar nga grupi parlamentar i PD-së, që ngjalli politikisht Sali Berishën. “Mendoj që kësaj historie ka filluar t’i dalë era shumë....

Basha tregon “peshqit e mëdhenj” që duhet të kapë SPAK

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes një postimi në rrjetet sociale ka reaguar pas arrestimeve me urdhër të SPAK për zyrtarë dhe ish-zyrtarë të dyshuar si të lidhur me aferën e inceneratorit të Fierit. Basha thotë se këto arrestime...

Çmimi i hekurit u trefishua/ Basha ktheu selinë në bunker, 1 derë 350 kg

TIRANË– Selia e Partisë Demokratike është ‘lehtësuar’ sot nga të gjithë dyert e dritaret e hekurit që ishin vendosur nga kryetari në ikje, Lulzim Basha, vetëm pak ditë para protestës së dhunshme të 8 janarit. Pamjet nga brenda selisë...

Berisha i “rrëmbeu” selinë, Basha mbledh në kafe demokratët

Lulzim Basha vijon axhendën e takimeve me demokratët. Ndonëse Basha ka preferuar që këto takime-kafe me demokratët ti mbaj pa praninë e medias në rrjetet sociale kane qënë mbeshtetës të tij që kanë publikuar foto të takimeve me zotin...

Basha merr zyrën e re afër Partisë Demokratike

Dorëheqja si kryetar i Partisë Demokratike e la Lulzim Bashën pa një zyrë në selinë blu, pasi zyrën e kryetarit që e mbajti për rreth 9 vite e zbrazi ditën e djeshme. Ndërkohë, burime për mediat bëjnë me dije se...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img