No menu items!

lorenc vangjeli

Rama, Shansi i katërt për të zgjedhur me 84 vota Presidentin

Nga: Lorenc Vangjeli Zgjedhja e presidentit të ri tashmë qartësisht përcakton se do të zgjidhet nga PS, pas djegies së tre raundeve të para për të pasur konsensus me opozitën. Përse palët shkuan drejt ndarjes? Përfaqësuesi i një grupimi deputetësh...

Burri që i është bërë barrë PD-së, peliçet e Gridës dhe dosja e Joridës

Nga: Lorenc Vangjeli Njeriu i fundit në Partinë Demokratike që nuk e ka kuptuar ende se kryetari legal i saj ka dhënë dorëheqjen e parevokueshme, është vetë Lulzim Basha. Por edhe kjo është çështje kohe deri sa të ndodhë realisht....

Mos e bëj armik komedianin

Nga: Lorenc Vangjeli Në fillim ishte vetëm një e qeshur. Përsëritej së paku njëherë në vit, atëherë kur në menunë e varfërisë kolektive, shtrohej edhe një pjatë më shumë dhe humori ishte kripa që ëmbëlsonte vetë varfërinë. Shndërrimi nga akt...

Tre mitet e rreme në PD dhe pse kura e Doktorit do ta vrasë partinë

Nga: Lorenc Vangjeli Çfarë ndodh në sy të të gjithëve, zakonisht është shumë më ndryshe nga sa sugjeron shikimi i parë. Për krizën në PD është folur më shumë sesa për zgjedhjet e prillit që e lanë sërish PD-në në...

Berisha, pse e paditi amerikanin Blinken në Paris dhe jo në gjykatën e Kurbinit?

Nga: Lorenc Vangjeli Nëse Shqipëria do të ishte ende nën komunizëm, me të gjitha gjasat, Sali Berisha do të ishte anëtar i byrosë politike të PPSH-së prej 25 vjetësh, kurse Edi Rama do të ishte në vitin e 17-të të...

Hoxha ka vdekur, por enverizmi është gjallë

Nga: Lorenc Vangjeli Një deputet socialist u dërgoi kolegëve të tij në parlament fotografinë e Enver Hoxhës. Të majtët u distancuan prej tij, kurse të djathtët e panë si një shenjë që e majta në veçanti, por dhe gjithë shoqëria...

Në PD do të humbasë edhe fitimtari

Nga Lorenc Vangjeli Në Partinë Demokratike pritet zhvillimi i dy Kuvendeve, një i Berishës më 11 dhjetor dhe tjetri i Bashës më 18 dhjetor. Kush mendoni se do të fitojë dhe kushdo që do të konfirmohet, a e shpëton PD-në...

Berisha, një aksident nga i cili shpëtuan edhe ata që nuk ishin në makinë

Nga: Lorenc Vangjeli Ndodh ndonjëherë që ka më shumë rëndësi si tregohet një ngjarje sesa si ka ndodhur vetë ngjarja.  Rreth 30 vjet më parë, në 1991 një kandidat për deputet i partisë demokratike, mbeti me makinë mbi shinat e...

Vaksina: Dyqind euro për ta derdhur jashtë

Nga: Lorenc Vangjeli Në Francë nuk mund të hysh në Luvër për të parë Mona Lizën, në restorant për të provuar një pjatë me djathra, nuk mund të hysh në metro apo të flesh në hotel pa treguar më parë...

Të gjithë armiqtë e Bashës, pa përjashtuar as Lulin

Nga: Lorenc Vangjeli Nuk është trekëndësh, por është rreth. Gjeometria politike, të cilën e solli në Tiranë kryetari i PD-së Lulzim Basha, nuk ka tre kulme, por është qark i mbyllur. Nuk ka tre personazhe në kënde dhe një të...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img