No menu items!

lezhe

Aksident i rëndë në Lezhë, mjeti përplas këmbësorin për vdekje

Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e së hënës në superstradën Torovicë-Lezhë. Këmbësori me iniciale N.S., është përplasur nga një automjet tip “Benz” kurse drejtuesi njoftohet se ka braktisur makinën dhe është larguar nga vendi i ngjarjes Grupi hetimor po...

Autorë të disa vjedhjeve, arrestohen babë e bir në Lezhë, sekuestrohet armë zjarri e municion luftarak (Video)

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë së Lezhës pasi akuzohen ëor vjedhje, një është shpallur në këkrim ndërsa një është proceduar penalisht.  Bëhet me dije se në pranga kanë rënë shtetasit Sokol Kolndreu, 67 vjeç, Arion Kolndreu, 25...

Berisha nga Foltorja e Lezhës: Do përmbysim narko-shtetin

Ish-kryeministri Berisha deklaroi se Foltorja e demokratëve është shndërruar në një uragan të madh shprese dhe optimizmi se ky vend do të ndryshojë me shpejtësi të madhe. Nga Lezha, ku zhvilloi Foltoren e rradhës, Berisha u shpreh se se për...

Me kanabis në automjet gati për ta shitur, arrestohet 40-vjeçari në Lezhë

Një 40-vjeçar i identifikuar me inicialet B.Z, ka rënë në prangat e policisë, pas informacioneve të marra në mënyrë operacionale, se ky shtetas shpërndante lëndë narkotike. Forcat e policisë kanë bërë të mundur ndalimin e automjetit të tij, në lagjen...

Gledis Nano mbledh strukturat vendore: Luftë pa kompromis krimit, zero tolerancë ndaj kanabisit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka mbledhur në një takim strukturat e Policisë vendore, për të prezantuar drejtorin e ri në Lezhë, Oltion Bistri. Nano ka qenë i prerë në porosinë e tij drejtuar shefit...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img