No menu items!

lekundje

Tërmet i fuqishëm në Bosnjë, lëkundjet ndihen edhe në Tiranë

Një tërmet i fuqishëm prej 5.7 ballësh të Rihterit ka goditur Bosnjë e Hercegovinën në orët e vona të 22 prillit. Dridhje të tokës janë ndier edhe në Shqipëri, Kosovë, Serbi dhe Mal të Zi. Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, epiqendra e...

Lëkundet Shqipëria, dy tërmete brenda 10 minutave

Lëkundje të forta janë ndjerë në disa qytete të vendit mëngjesin e sotëm, të cilat kanë pasur epiqendrën në Tiranë e në Dibër. Një tërmet i fortë me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter është ndjerë mëngjesin e sotëm në...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img