No menu items!

kuvend

VIDEO | Berishës nuk i jepet fjala në Kuvend, hyn ‘live’ në Facebook

Seanca plenare e kësaj të enjteje ka nisur me tensione, teksa kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha kërkoi fjalën për replikë, pas fjalës që pati kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla. Berisha bllokoi foltoren e Kuvendit dhe...

Tensione në Kuvend, Sali Berisha bllokon foltoren

Ka nisur me tensione seanca maratonë në Kuvend pas debateve mes kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha dhe kreut të Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla. Pas fjalës së Ballës, Berisha kërkoi fjalën për replikë, por kryetarja e Kuvendit,...

Talat Xhaferi hedh poshtë kërkesën e VMRO-DPMNE për mbajtjen e referendumit

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi hodhi poshtë nismën e partisë opozitare maqedonase VMRO-DPMNE-së për organizimin e një referendumi për anulimin e marrëveshjes me Bullgarinë. Përmes një komunikate, Xhaferi, tha se iniciativa për referendum nuk është në...

‘Ju shqetëson fakti që jam shqiptar’, Abazoviç u drejtohet deputetëve në Malin e Zi

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç iu është drejtuar deputetëve në Kuvend, teksa po mbahet seanca e mosbesimit. Gjatë fjalës së tij, Abazoviç ka akuzuar disa persona, sipas të cilit janë të shqetësuar për faktin se ai është anëtar...

VIDEO | “Je non grata”, Rama e Berisha përplasen në Kuvend për marrjen e fjalës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka replikuar me kryeministrin Edi Rama në seancën plenare në Kuvend. Berisha kërkoi fjalën pasi Rama u largua nga foltorja, por kryeparlamentarja Lindita Nikolla refuzoi diçka të tillë. I menjëhershëm ishte reagimi i kryedemokratit i...

Bajram Begaj zgjidhet Presidenti i ri i Shqipërisë

Bajram Begaj është zgjedhur Presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë. Në votimin që u krye në seancën plenare në Kuvend, morën pjesë 83 deputetë. Begaj u zgjodh me 78 vota pro, teksa 4 deputetë votuan kundër dhe pati një...

Berisha për shpalljen ‘non grata’: Shpifjen nuk e pranoj për të vërtetë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur në Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike për shpalljen e tij ‘non grata’ nga Departamenti amerikan i Shtetit. Berisha u shpreh se është sanksionuar nga lobimi korruptiv i miliarderit Xhorxh Soros dhe kryeministrit Edi Rama, teksa...

Berisha flet pas incidentit me Alibeajn: Ishte keqkuptim, nuk e shtyva

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për herë të parë pas incidentit që  i bëri Enkelejd Alibeajt, të cilin e shtyu nga foltorja e Kuvendit, gjatë kohës që ai po merrte fjalën, duke sjellë kështu dhe ndërprerjen e seancës plenare. Berisha...

Berisha largon Alibeajn nga foltorja e Kuvendit

Një moment i sikletshëm ka ndodhur në Kuvend mes Sali Berishës dhe Enkelejd Alibeajt. Pasi kryeministri Edi Rama deklaroi nga foltorja e parlamentit se maxhoranca do të ndërpresë çdo marrëdhënie me Partinë Demokratike nëse në krye të saj do...

Sulmi i Ramës ndaj gazetares / Berisha: Duhet rezolutë nga Kuvendi

Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha foli për mediat në oborrin e Kuvendit, pasi drejtuesja e seancës, Ermonela Felaj nuk i dha fjalën. Berisha tha se do kërkonte në seancë një rezolutë për të dënuar sjelljen e Edi Ramës ndaj...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img