No menu items!

kufizime

11 vende të BE-së heqin të gjitha kufizimet e COVID për udhëtarët

Udhëtarët e vendeve jo anëtare të Bashkimit Europian mund të hyjnë në këto 11 vende pavarësisht statusit të vaksinimit, raporton SchengenVisaInfo. Me përmirësimin e situatës së COVID-19 dhe numrin e lartë të vaksinimit, disa vende Evropiane kanë hequr të gjithë kufizimet...

Përmirësohet situata e COVID-19, hiqet kufizimi për grumbullimet

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka njoftuar masat e reja të Covid-19. Zv.Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Mira Rakacolli ka thënë sot se është hequr grumbullimi i 50 persona ndërsa mbetet në fuqi masa e karantinës 5 ditore. Por do...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img