No menu items!

krime

Zelenski: Lufta e Ukrainës duhet të përfundojë me çlirimin e Krimesë

Presidenti ukrainas, Volodimir Zelenski deklaroi se lufta në Ukrainë filloi me Krimenë dhe duhet të përfundojë me çlirimin e saj. Deklaratën, Zelenski e dha disa orë pasi forcat ukrainase goditën me raketa një depo municionesh në bazën ushtarake ruse në...

Kurti: Serbia nuk po i njeh krimet e kryera gjatë luftës në Kosovë

Serbia vazhdon t’i mohojë krimet e kryera gjatë luftës në Kosovë. Kështu deklaroi kryeministri i Kosovës, Albin Kurti këtë të premte teksa mbajti fjalën e tij në kuadër të forumit të Bratisllavës, GLOBSEC 2022. Sipas tij, është e nevojshme një dialog...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img