No menu items!

kreshnik spahiu

Spahiu: Me përjashtimin nga grupi i PD-së, Basha e ringjalli politikisht Berishën

Kreshnik Spahiu ka analizuar zhvillimet e fundit në Partinë Demokratike. Për “Open”, Spahiu tha se ka qenë vendimin për ta larguar nga grupi parlamentar i PD-së, që ngjalli politikisht Sali Berishën. “Mendoj që kësaj historie ka filluar t’i dalë era shumë....

Të tjera ngjarje dëshirojmë në 2022, por të tjera do ndodhin

Nga: Kreshnik Spahiu Pse shqiptarët vlersojnë ata që i genjejnë dhe ndërkohë urrejnë ata që thonë të vërtetën? Pse populli dërshiron ti thuash ato që pëlqejnë, dhe jo ato çfarë do ndodhin? Ku ndryshon analiza nga avokatia? Analiza është e vërteta e pavarur...

Paske lindur me këmishë o Edi Rama

Nga: Kreshnik Spahiu Demokratë quhen, por veç demokratë nuk janë. Historikisht luftën brenda llojit e kanë bërë më të fortë se me socialistët. Në fund për një plesht e dogjën jorganin. Sali Berisha dhe Lulzim Basha ishin në 2013, njerëz shumë të...

Partia Demokratike po ndryshon emrin dhe do quhet: “Vetëfundosja”

Nga: Kreshnik Spahiu Telenovela “Bardheblu” me disa seri po hyn në fazën e saj tragji-komike. Aq shumë po banalizohet proçesi vendimarrës, sa afro 1000 delegatë do marrin pjesë në dy Kuvendet, në 11 dhe 18 dhjetor. Thesi me lek është hapur dhe...

A mund rikthehet dënimi me vdekje, duke u votuar me referendum popullor?

Nga: Kreshnik Spahiu Në Shqipëri çudia më e madhe zgjat tre ditë.Kaq do zgjasin edhe lotët për vogëlushin 8 vjeçar, i cili barbarisht u gropos nga një kriminel i çmendur recidiv. Lotët, debatet, kritikat, zhurma ashtu si në çdo vrasje tjetër...

Funerali i një hidrauliku dhe vajtimi për kufomat politike

Nga: Kreshnik Spahiu Ishte mëngjes me shi dhe vetëtima. Rrugët e Tiranës ishin mbingarkuar nga trafiku makinave. Së bashku me dy kolegë austriakë ndodhesha prej tre ditësh në Shqipëri për një projekt, dhe u nisëm 4 orë përpara drejt aeroportit...

Pse Berisha s’ngushulloi dje vdekjen e Xhelal Bashës, por çoi nga varri Beqir Ballukun?

Nga: Kreshnik Spahiu Dje Sali Berisha nga foltorja e Kamzës u morr me një të vdekur! Sipas protokollit zyrtar, i vdekuri i fundit ishte Xhelal Basha (Babi i Lulzim Bashës), por ai heshti. Po pse Berisha dje nuk përmendi asnjë fjalë për...

Pse Lulzimi s’kap dot, as lartësinë e “Big-Benit”, as majat e Tomorit?

Nga: Kreshnik Spahiu Dje zyra e shtypit të Lulzim Bashës sulmoi ashpër deputetin Tomor Alizoti. “Çdo parti ka Blush-ët e saj” ishte referenca negative që ju referua zëdhënësja e Partisë Demokratike. Në fakt Lulzim Basha nuk i afrohet as tek gishtat e...

10 arsye: Pse SHBA dhe BE s’do e mbështesin Vetingun e politikanëve

Nga: Kreshnik Spahiu E keni parë heshtjen e ambasadores amerikane Yuri Kim për Vettingun e Lulzim Bashës? Po ambasadorët e tjerë i keni parë që as e merr kush seriozosht? E keni vënë re ndryshimin e angazhimit amerikan për Vetingun në gjyqësor...

Shkrirja e Partisë Demokratike, e vetmja alternativë që Edi Rama të mos fitojë mandatin 4

Nga: Kreshnik Spahiu Demokratët 30-vjet kanë luftuar me njëri-tjetrin më shumë se me socialistët. Lufta dhe urrejtja brenda llojit është më e madhe se lufta me kundërshtarët. Partia Demokratike është shndërruar në kancerin e pluralizmit politik në Shqipëri. Në 30-vjet, ajo shkatërroi dhe...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img