No menu items!

korrupsioni

SHBA: T’i jepet fund pandëshkueshmërisë së politikanëve të korruptuar

Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbështesin reformën në drejtësi, në mënyrë që t’i jepet fund pandëshkueshmërisë së zyrtarëve dhe politikanëve të korruptuar. Kështu ka bërë të ditur ambasada amerikane në Tiranë, përmes një postimi në rrjetet sociale, teksa shpërndan edhe...

Arrestimi i politikanëve të korruptuar, Yuri Kim: Ky është vetëm fillimi

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri Yuri Kim ka paralajmëruar se largimi i gjyqtarëve dhe prokurorëve dhe pastrimi i politikës nga elementët e korruptuar është vetëm fillimi. Kim tha se e vetmja mënyrë për të luftuar krimin e organizuar është...

Basha: Shqipëria ka nevojë për vetting në politikë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përsëriti qëndrimin e tij për vettingun në politikë, duke e cilësuar si zgjidhjen e vetme për të ulur korrupsionin në vend. Sipas Bashës, Shqipëria ka nevojë për vetting në politikë në mënyrë që vendit...

Basha: Vetingu në politikë shkëput Shqipërinë nga kthetrat e korrupsionit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e sheh Vettingun në politikë si të vetmen rrugë që Shqipëria të pastrohet nga korrupsioni. Në një postim në rrjetet sociale, Basha shprehet se Shqipëria është e kapur nga korrupsioni, ndërsa mirëqenia e qytetarëve...

Korrupsioni/ Basha: Zgjidhja është pastrimi i politikës nga të korruptuarit, vettingu

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se zgjidhja për t’iu dhënë fund korrupsionit në politikë është vettingu i politikanëve. Sipas tij, kjo krizë korrupsioni po varfëron qytetarët dhe po largon të rinjtë nga vendi. ''Një shtet i kapur nga...

”Nuk hapen negociatat”/ Basha nxjerr grafikun: Shqipëria e 105-ta në botë për korrupsion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha akuzoi qeverinë dhe kreun e saj Edi Rama për nivelin e korrupsionit në vend. Në fjalën e tij në Kuvend, Basha tregoi një grafik, që sipas tij, tregon korrupsionin në Shqipëri. Basha iu referua...

Manja: Do zbulojmë rastet e korrupsionit në institucionet shtetërore

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, deklaroi pas mbledhjes së qeverisë se është vendosur ngritja e Drejtorisë Antikorrupsionit, që do të luftojë korrupsionin në administratën publike. Në një konferencë për mediat, Manja u shpreh se në ditët në vijim do të...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img