No menu items!

kineze

Video/ Astronautja kineze ecën për herë të parë në hapësirë

Astronautja, Wang Yaping, u bë gruaja e parë kineze që eci në hapësirë, si pjesë e një ekipi që po punon në ndërtimin e stacionit hapësinor “Tiangong”. Autoritetet kineze konfirmuan se 41-vjeçarja Wang dhe kolegu i saj Zhai Zhigang,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img