No menu items!

kim jong un

Rusia zotohet të zgjerojë marrëdhëniet me Korenë e Veriut

Rusia është zotuar të zgjerojë marrëdhëniet gjithëpërfshirëse dhe konstruktive dypalëshe me Korenë e Veriut. Kështu u shpreh presidenti rus, Vladimir Putin në një letër dërguar homologut të tij Kim Jong un në ditën e çlirimit të Phenianit, ku theksoi se...

Lideri i Koresë së Veriut sërish paralajmëron për përdorimin e armëve bërthamore

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, ka përsëritur paralajmërimin se Phenjani mund të përdorë armët e tij bërthamore për qëllime “parandaluese” për t’iu kundërvënë forcave armiqësore, njoftoi të shtunën media shtetërore verikoreane. Kim u tha zyrtarëve të lartë...

Kim Jong Un, 10 vite në krye të Koresë së Veriut

Lideri suprem koreano-verior, Kim Jong Un shënon sot 10-vjetorin në krye të Partisë Punëtore të Koresë së Veriut. Për nder të tij, Koreja Veriore promovoi të gjitha arritjet politike të Kim dhe zbuloi portrete e ekspozita të reja. Kim Jong...

Kim Jong Un ka humbur peshë, por mbetet i shëndetshëm

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un ka humbur së fundmi rreth 20 kilogramë, por mbetet i shëndetshëm dhe po përpiqet të rrisë besnikërinë e publikut ndaj tij përballë përkeqësimit të problemeve ekonomike. Kështu është shprehur Shërbimi Informativ...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img