No menu items!

kiev

75 raketa godasin Kievin, Zelenski: Rusët synojnë infrastrukturën energjetike

Presidenti i Ukrainës, Volodimir Zelenski ka reaguar pas sulmeve me raketa që goditën kryeqytetin Kiev këtë të hënë. Ai u shpreh se sulmet ruse kanë shënjestruar infrastrukturën energjetike në të gjithë vendin, shkruan BBC. Zelenski bëri të ditur se objektet energjetike në...

Bombardime të reja në Kiev

Një sulm që dyshohet se është kryer me raketë ruse në një lagje të Kievit, ka lënë të plagosur të paktën pesë persona në orët e para të 26 qershorit. Disa banorë është thënë se mund të kenë mbetur nën...

Rama dhe Abazoviç nisen drejt Kievit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe ai i Malit të Zi, Dritan Abazoviç janë nisur drejt kryeqytetit të Ukrainës, Kiev. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama ka publikuar foto me Abazoviç, pak para nisjes nga Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës...

Rusia thotë se ka sulmuar një fabrikë të municionit afër Kievit

Zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes së Rusisë, Igor Konashenkov, tha se forcat ruse kanë shkatërruar një fabrikë të municionit afër Kievit. “Gjatë natës, sulmet ajrore me saktësi të lartë kanë shkatërruar një fabrikë municioni afër qytetit Brovari në rajonin e...

Gjendet një varrezë masive u gjet pranë Kievit

Një zyrtar ukrainas tha se një varr masiv që përmban dhjetëra trupa civilësh është gjetur në fshatin Buzova pranë Kievit, pasi forcat ruse u tërhoqën nga zonat në veri të kryeqytetit. Taras Didych, kreu i komunitetit Dmytrivka që përfshin Buzovën,...

Zbulohet një tjetër varr masiv pranë Kievit

Një tjetër varr masiv me trupat e të paktën 20 civilëve është zbuluar pranë Kievit. Sipas Daily Mail, kjo është një tjetër provë e krimeve të luftës në Ukrainë. Gropa u zbulua në një pyll pranë qytezës Motyzhyn, rreth 30...

Kurthi i Putin, çfarë fshihet pas tërheqjes së ushtrisë nga Kievi

Tani synimi i Putinit është të përfundojë pushtimin e plotë të Donbasit sa më shpejt të jetë e mundur, duke i aneksuar territoret e këtij rajoni thotë eksperti Claudio Bertolotti për Ilfattoquotidiano.it. Por nuk mund të përjashtohet mundësia që...

Shpallet shtetrrethimi në Kiev

Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitali Klitschko ka shpallur një tjetër shtetrrethim në kryeqytetin e Ukrainës. Nga ora 20:00, banorët do të urdhërohen të qëndrojnë brenda deri në orën 7 të mëngjesit të së hënës. Nga ana tjetër, bëhet e ditur...

Rusia paralajmëron banorët e Kievit: Largohuni nga shtëpitë, do të sulmojmë

Ministria ruse e mbrojtjes ka lëshuar një paralajmërim për banorët e Kievit se po përgatitet të godasë “kokat” e Shërbimit të Sigurisë në kryeqytetin ukrainas, shkruan BBC. Në një deklaratë të lëshuar të martën pasdite, zyrtarët rusë thanë se forcat...

VIDEO/ Raketet ruse godasin pallatin shumëkatësh në Kiev

Një bllok apartamentesh shumëkatëshe në Kiev është goditur nga një raketë shkatërruese mëngjesin e sotëm ndërsa luftimet vazhdojnë të zhvillohen në kryeqytet midis forcave rus dhe forcave ukrainase. Shërbimet e urgjencës thanë se numri i viktimave nga sulmi në rrethin...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img