No menu items!

kazakistan

Kaosi në Kazakistan, fillojnë arrestimet e para të ish zyrtarëve të lartë

Autoritetet kazake kanë arrestuar Karim Massimov , ish-kreun e Komitetit të Sigurisë Kombëtare të vendit, dhe zyrtarë të tjerë të dyshuar për tradhti. Ndërsa e ardhmja e vendit mbetet e pasigurt, Komiteti i Sigurisë Kombëtare të Kazakistanit është shprehur në një deklaratë se ka filluar një nga...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img