No menu items!

irani

Sanksionet izolojnë Rusinë, Irani: Gati të ndihmojmë Moskën

Irani është paraqitur i gatshëm për të ndihmuar Federatën Ruse në një kohë kur vendi përballet me sanksione. Ndihma Rusisë do t’i vijë në sektorin e energjisë dhe karburanteve. Deklarata u bë nga ministri i naftës Javad Owji, pas një...

SHBA-ja shpall sanksione të reja ndaj Iranit

Irani është goditur me sanksione të reja amerikane për shkak të furnizimeve me dronë dhe pajisje tjera të grupeve kryengritëse që i mbështet në Irak, Liban, Jemen dhe Etiopi. Sanksionet e reja janë vendosur ndaj dy anëtarëve të lartë të...
- Advertisement -spot_img

Latest News

- Advertisement -spot_img